adplus-dvertising

Bilim Kurulu toplanıyor, Maske yasağı tamamen kalkacak!

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca’nın ‘Bilim Kurulu’nun en mühim toplantısı” dediği toplantı bugün gerçekleşiyor. kapalı alanlarda, okullarda, uçak, otobüs, tren ve toplu taşıma araçlarında maske takma mecburiyeti tarihe karışıyor.
Takip et
Bilim Kurulu toplanıyor, Maske yasağı tamamen kalkacak!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu’nun, “en mühim toplantılarından biri” için bugün toplanacağını açıkladı. Toplantıda, koronavirüs salgına ilişkin yeni dönemin yol haritası çizilecek ve maske yasakları görüşülecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından Koronavirüs Bilim Kurulu’nun toplanma tarihine ilişkin açıklama yaptı. Bakan Koca, “Hayırlı kararları çarşambaya bırakmayalım, salı günü toplanalım. Bilim Kurulu beklenen toplantısını bugün yapıyor” şeklinde konuştu.

Adıyaman’dan mesaj verdi: Ben artık tokalaşıyorum
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın hafta sonu Adıyaman’da maske takmayıp, vatandaşlarla tokalaşması, öğrencilerle yanak yanağa fotoğraf çektirmesi dikkat çekmişti. Bakan Koca, “Bayramı bayram gibi kutlayacağız. Eski günlerimize döneceğiz. Kısıtlamanın daha fazla olmadığı döneme inşallah geçiyoruz” demişti.

Maske yasağı tarihe karışıyor!
Toplantıda, salgına ilişkin yeni dönemin yol haritası çizilecek. Başta okullar ve toplu taşıma olmak üzere maske kullanımıyla alakalı kararlar toplantının gündeminde. Bakan Koca’nın son açıklamaları kapalı alanlarda, okullarda, uçak, otobüs, tren ve toplu taşıma araçlarında maske takma zorunluluğunun kaldırılacağının ilk işareti olarak gösterildi.

Vaka sayısı 2 bini rakamlarda
Bilim Kurulu en son 2 Mart’ta toplanmıştı. Günlük vaka sayısı 7 Nisan’da 10 binin, bir hafta ardından da 5 binin altına düştü. Birkaç gündür de 2 binlerde seyrediyor. Çoğu ilde yoğun bakım servislerinde koronavirüs hastası kalmadı. Etkin aşılama ve uygulanan tedaviler sayesinde can kayıpları azaldı. Bütün veriler, Bilim Kurulu’nda değerlendirilecek ve ardından merakla beklenen kararlar açıklanacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.