Bilim Adamından Yamyamlık Önerisi

Merkezi İsveç’te olan TV4 kanalında iklim değişikliği konulu bir program yapıldı. Programın konusu ise iklim değişikliğini önlemek için insan etinin yenmesiydi. Ülke genelinde tartışmaya neden olan program, büyük tepki topladı.

İsveç merkezli televizyon kanalı TV4’te yapılan iklim değişikliği temalı programda, ”İnsan etinin yenmesi” tartışıldı. İklim değişikliğinin önüne geçmek için gereken her şeyin yapılması gerektiğini söyleyen Stockholm Ekonomi Okulu’nda Tüketici Odaklı Pazarlama Merkezi’nin yöneticisi Profesör Magnus Söderlund TV4’te Gastro Nord kapsamında yayınlanan, “insanların kendi ırkını tüketmesi” isimli programda büyük tepki toplayacak sözler kaydetti.

İNSAN ETİ YEME SEÇENEĞİNİ DEĞERLENDİRMELİYİZ

Büyük tepki toplayan program, adeta insan eti yemeyi özendirici içeriklere sahip olduğu için yoğun eleştiri aldı. Profesör Magnus Söderlund, ”İnsanlar zaten birbirini öldürüyor. Birbirlerini yemeye geldiklerinde muhafazakar oluyorlar.” dedi.

Profesör, sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği konularında ellerinden gelen ne varsa yapacaklarını ve insan eti yemenin, kötü bir şey olmadığını kaydetti. Bu program sonrasında profesörlüğü halk tarafından sorgulanan Söderlund, ülke genelinde büyük tepki topladı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı