adplus-dvertising

Bilgi Üniversitesi Türkler’e Satıldı

Kuruluş yılı 1996 olan İstanbul Bilgi Üniversitesi 2010 yılından bu yana Laureate International Universities tarafından kontrol edilmekteydi. Türk yatırımcı ve Can Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Can, 90 milyon dolar karşılığında üniversiteyi satın aldı.
Takip et
Bilgi Üniversitesi Türkler’e Satıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Laureate Uluslararası Üniversiteler ağının bir parçası olan İstanbul Bilgi Üniversitesi, Türk yatırımcı ve iş adamı Kemal Can’ın şahsi şirketi aracılığıyla satın alındı. Can Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Can, şirketin kasasından değil, kendi şahsi şirketinin kasasından yaptığı bu satın alma ile eğitim sektörüne de giriş yapmış oldu.

ÜNİVERSİTENİN AKADEMİK KADROSU DEĞİŞMEYECEK

Kemal Can’ın İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin satın almasından sonra merak edilen konulardan bir tanesi de akademik kadroda değişiklik yapılıp yapılmayacağıydı. Bilgi Vakfı’ndan yapılan açıklamada hiçbir değişikliğin olmayacağı ve Laureate Uluslararası Üniversite ağının da desteklerine devam edeceği açıklandı.

Bilgi Vakfı ayrıca, Can Ailesi’nin Bilgi ailesine katıldığını ve Bilgi ailesinin gelişimi için yeni destekçiler olduklarını açıkladı. Kemal Can’ın şahsi yatırımı olan bu devralma işlemi eğitim sektörüne yapılmış en büyük yatırımlardan birisi olarak dikkat çekiyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.