adplus-dvertising

Bilge Çocuk dergisinin Braille alfabesiyle basılan 7’nci sayısı çıktı

Albayrak Medya markalarından Bilge Çocuk dergisinin Braille alfabesiyle basılan 7’nci sayısı İGA İstanbul Havaalanı katkılarıyla çocuklarla buluştu. Görme engelli çocukların pek çok güzel ve yararlı içerikle tanışmasını sağlayan dergi yeni sayısında da orijinal başlıklarıyla ilham olmaya ve çocuklar için yeni kapılar açmaya devam ediyor.
Takip et
Bilge Çocuk dergisinin Braille alfabesiyle basılan 7’nci sayısı çıktı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eğlendirirken öğretmeyi amaçlayan Albayrak Medya markalarından Bilge Çocuk dergisinin İGA İstanbul Havaalanı’nın katkılarıyla hazırladığı dergiyle görme engelli çocuklar pek çok güzel ve yararlı içerikle tanışmaya devam ediyor.

Yeni sayısında ”Merhaba Kule!” başlığıyla havaalanlarında bulunan hava trafik kontrol kulelerini kapağına taşıyan Bilge Çocuk, çocukların alakasını çekebilecek orijinal içerikleriyle ilham olmaya ve onlar için yeni kapılar açmaya devam ediyor.

İGA İstanbul Havaalanı’nın 7’den 77’ye her yaşa hitap eden uygulamaları yaşama geçirdiğini vurgulayan İGA Kurumsal İletişim Direktörü Gökhan Şengül: “İGA İstanbul Havaalanı yalnızca bir havaalanı olmaktan öte aynı zamanda bir hayat alanı. Bu hayat alanında çocukların rahat bir biçimde yolculuk yapması ismine çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çocukların İstanbul Havaalanı’nı yakından tanımasına imkan sağlayacak, havacılıkla alakalı bilgileri öğrenebilecekleri, en önemlisi de çocuklarımızın okuma kültürünün gelişmesinde payımız olacağı için son derece mutluyuz. Uluslararası Havaalanları Konseyi ACI Europe tarafından geçen sene ‘Avrupa’nın En Erişilebilir Havaalanı’ seçilmiş bir havaalanı olarak, Bilge Çocuk Dergisi’nin bu sayısında Braille alfabesiyle görme engelli çocuklara İstanbul Havaalanı’ndaki imkânları anlatmamızın son derece mühim olduğunu düşünüyorum. Böylelikle onların dünyasındaki ‘uçuş yapma’ düşüncesine katkı sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Albayrak Grubu Kurumsal İletişim Koordinatörü Esad Sivri de şu şekilde konuştu: “Bilge Çocuk dergisi, çocukların okuma kültürü edinmesini, dünyadaki gelişmelerden haberdar olmasını, bilime ve teknolojiye merak salıp, değerlerimizi ve tarihimizi içselleştirmelerini amaçlıyor. 7 yaş ve üstüne hitap eden dergimiz kısa, okunabilir ve anlaşılabilir metinlerden oluşuyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla görme engelli bireylerin okuduğu okullara, sivil toplum kuruluşları ve derneklere de ulaştırılan dergimiz, kabartmalı Braille alfabesiyle basıldı. Her yeni sayı 5 bin görme engelli çocuğumuza ulaşıyor ve bu sayede çocuklar, alakalarını çeken konuları Braille alfabesiyle okuyabiliyor. Öte Yandan talep edenlere www.bilgecocuk.com adresinden talep formunu doldurmaları vaziyetinde ücretsiz olarak kargoyla gönderiliyor.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.