adplus-dvertising

Biden’ın Twitter takipçilerinin yarısının sahte olduğu iddiası

ABD merkezli bir yazılım şirketi, ABD Başkanı Joe Biden’ın Twitter hesabındaki takipçilerinin yüzde 49,3’ünün sahte olduğunu öne sürdü.
Takip et
Biden’ın Twitter takipçilerinin yarısının sahte olduğu iddiası
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD Başkanı Joe Biden’ın sosyal medya platformu Twitter hesabındaki takipçilerinin ortalama yarısının sahte olduğu ileri sürüldü. ABD’nin Washington eyaleti merkezli SparkToro yazılım şirketi tarafından yapılan açıklamada, Twitter’da 22,3 milyon takipçisi bulunan ABD Başkanı Biden’ın takipçilerinin yüzde 49,3’ünün sahte olduğu söylendi. Firma bu iddianın konum, profil resimleri gibi çeşitli faktörlerin incelenerek, bir denetim aracı tarafından belirlendiğini açıkladı.

Biden’ın Twitter takipçilerinin yarısının sahte olduğu iddiası

SparkToro yazılım şirketi, bir kaç gün önce ABD merkezli Tesla firmasının CEO’su ve SpaceX firmasının kurucusu Elon Musk’ın Twitter takipçilerinin de yüzde 53,3’ünün sahte olduğunu öne sürmüştü. SparkToro tarafından yapılan açıklamada, “Denetimlerde Elon Musk’ın takipçilerindeki 100 bin hesaptan rastgele 2 bin hesabın örneği analiz edilerek, spam, bot ve düşük kaliteli hesaplarla ilişkili 25’ten fazla faktör değerlendiriliyor” dendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.