Biden’ın anormal yürüyüş ve konuşmaları için sağlık raporu!

Göreve başladığı günden bu yana ilerleyen yaşı ve sağlık problemleri sebebi ile muhalefetin eleştiri oklarının hedefinde olan ABD Başkanı Joe Biden’ın sağlık raporu gün yüzüne çıktı. Sağlık raporunda Biden’ın anormal yürüyüşü artrit, konuşmaları esnasında sıkça öksürmesi ile reflüye bağlandı
Takip et
Biden’ın anormal yürüyüş ve konuşmaları için sağlık raporu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD Başkanı Joe Biden başkan olmasından bu yana ilk senelik fiziksel kontrolünü Cuma sabahı Walter Reed Tıp Merkezi’nde gerçekleştirdi. Başkanın kontrol sonrası çıkarılan sağlık raporu ise ABD medyasında geniş yer buldu.

KONUŞMA ZORLUĞU VE YÜRÜYÜŞÜ ÇOK TARTIŞILDI

Biden’ın çektiği konuşma zorluğu, konuşmaları esnasında sıkça öksürmesi ve anormal yürüyüşü göreve başladığı günden beri kamuoyu önüne göze çarpan unsurlardı. ABD medyası ve muhalifler arasında sıkça başkanın sağlık problemleri tartışılıp tekrar aday olmaması gerektiği belirtiliyordu.

CNN’de yer verilen habere göre, sorumlu doktor Dr. Kevin O’Connor Biden’ın görevine uygun olduğunu söyleyerek, herhangi bir muafiyet olmaksızın bütün sorumluluklarını eksiksiz olarak yerine getirebileceğini belirtti.

ANORMAL YÜRÜYÜŞLÜN SEBEBİ ARTRİT Mİ?

Altı sayfalık detaylı sağlık özetinde Biden’ın omurgasında artrit olduğu, onun yaşında biri için normal aşınma ve yıpranma hasarı olduğu söylendi. Doktor, hasarı orta şiddetli olarak nitelendirip herhangi özel bir tedavi gerektirecek kadar şiddetli olmadığını belirtti. Doktor bu vaziyetin Biden’ın son dönemlerdeki yürüyüş anormalliklerini açıklayabileceğini söyledi.

PARKİNSON’A DAİR HİÇBİR DELIL YOK

Doktor O’Connor, yaptıkları son derece detaylı nörolojik muayenenin “güven verici” olduğunu söyleyerek inme, multipl skleroz yahut Parkinson’a dair hiçbir delil göstermediğini açıkladı.

SIK ÖKSÜRÜKLERİN SEBEBİ REFLÜ

Biden’ın konuşmaları esnasında sıkça öksürmesi ise hiatal herni olarak bilinen ve reflü olmasına neden olan bir vaziyeti ile lişkilendirildi. Doktor O’Connor, “Biden, başkanlık görevlerini başarıyla yerine getirmeye uygun, sağlıklı, dinç, 78 yaşında bir erkek olmaya devam ediyor. ” şeklinde konuştu.

HAFTADA 5 DEFA EGZERSİZ YAPIYOR

Rapora göre 79 yaşındaki Biden, tütün kullanmıyor ve haftada beş defa egzersiz yapıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.