adplus-dvertising

Biden’dan 6.1 büyüklüğünde depremin meydana geldiği Afganistan’a yardım talimatı

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan yaptığı yazılı açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden’ın en az bin kişinin yaşamını yitirdiği 6.1 büyüklüğünde depremin sonrasında Afganistan’a yardım talimatı verdiğini bildirdi.
Takip et
Biden’dan 6.1 büyüklüğünde depremin meydana geldiği Afganistan’a yardım talimatı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan yaptığı yazılı açıklamada, en az bin kişinin yaşamını yitirdiği 6.1 büyüklüğündeki depremin yaşandığı Afganistan’a ABD’nin taziyelerini ileterek, ABD Başkanı Joe Biden’ın Afganistan’a yardım talimatı verdiğini bildirdi. Açıklamada, “Başkan Biden gelişmeleri izliyor. ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı (USAID) ve öbür federal hükümet ortaklarına, en çok etkilenenlere yardım etmek için ABD’nin yardım seçeneklerini değerlendirmesi talimatını verdi. ABD, Afganistan’a en büyük insani yardım bağışçısı olmaktan gurur duyuyor ve ortaklarımız zaten tıbbi bakım ile barınak malzemeleri tedarik ediyor. Bu korkunç trajedi sırasında ve ardından Afgan halkının ihtiyaçlarına yönelik desteğimizi sürdürmeye kararlıyız” dendi.

Afganistan depremi
Afganistan’ın doğusunda, Pakistan sınırında bulunan Host şehrinin 44 kilometre güneybatısında yaşanan 6.1 büyüklüğündeki depremde yaşamını yitirenlerin sayısı bine, yaralı sayısı ise bin 500’e yükseldi.

Güldemet Kızıl – Eren Ayhan – Aykut Kurt

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.