adplus-dvertising

Biden’a yapılan son Covid-19 testi pozitif çıktı

ABD Başkanı Joe Biden’a yapılan son Covid-19 testinin pozitif çıktığı aktarıldı.
Takip et
Biden’a yapılan son Covid-19 testi pozitif çıktı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD Başkanı Joe Biden’a 30 Temmuz’da yapılan Covid-19’un testinin de pozitif çıkmasının sonrasında tekrardan karantinaya girmişti. Biden’ın doktoru Kevin O’Connor yayınladığı mektupta, Biden’a yapılan son Covid-19 testinin pozitif çıktığını ifade ederek, “Başkan kendini iyi hissediyor. Bu sabahki test, Başkan’ın keyif aldığı hafif bir antrenmanı bitirmesinin sonrasında yapıldı” şeklinde konuştu.

Biden’ın bazen öksürdüğü ifade edilen mektupta, düne göre daha az öksürdüğü aktarılarak, ateşinin, nabzının, kan basıncının, solunum hızının normal olduğu söylendi. Biden’ın karantinasının devam ettiği aktarıldı.

79 yaşındaki Biden’a 21 Temmuz’da yapılan ilk Covid-19 testi pozitif çıkarken 27 Temmuz’da yapılan iki testinde negatif çıkması sonrası karantinası sona ermişti. 30 Temmuz’da ise Biden’ın Covid-19 testi tekrardan pozitife dönmüştü. O’Connor, Biden’ın testinin tekrardan pozitif çıkmasını antiviral ilaç Paxlovid alan hastaların küçük bir yüzdesinde görülen “geri tepme” vakası olarak tanımlamıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.