adplus-dvertising

Biden, Ukrayna işgal edilirse Rusya için felaket olacak diyerek tehdit etti!

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal planında olduğunu fakat bunun sonucunun Rusya için “felaket” olacağını söyledi.
Takip et
Biden, Ukrayna işgal edilirse Rusya için felaket olacak diyerek tehdit etti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD Başkanı Joe Biden, görevinde 1. senesini tamamlaması münasebetiyle Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında iç ve dış politika başlıklarını değerlendirdi, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi vaziyetinde daha önce hiç karşılaşmadığı kadar ağır ekonomik sonuçlarla karşılaşacağını söyleyen Biden, şu şekilde konuştu:

Biden, Ukrayna işgal edilirse Rusya için felaket olacak diyerek tehdit etti!

“Ukrayna’yı işgal edip etmemek Rusya’ya bağlı. Fakat Ukrayna’ya küçük bir müdahale olursa, bunun neticeleri konusunda kavga vermemiz lazım. Fakat sınıra yığdıkları askerlerin kapasitesi kadar büyük bir işe girişirlerse bu Rusya için felaket olur. Rusya, Ukrayna’yı işgal ederse, ortaklarımız ve müttefiklerimizle Rusya’ya hasar verecek ciddi adımlar atmaya hazırız. Bildiğiniz gibi NATO müttefiklerimize de destek veririz.”

“RUSLARIN CAN KAYBI ÇOK OLUR”

Biden, Ukrayna’ya halihazırda 600 milyon dolar değerinde askeri mühimmat gönderdiklerine işaret ederek, “Ukrayna’ya girerse, Rusların can kaybı çok olur.” uyarısında bulundu.

Ukrayna’yı işgal etmesi vaziyetinde, bunun Rusya için kısa, orta ve uzun vadede ciddi neticeleri olacağını söyleyen Biden, “Rus bankaları dolarla mücadele edemeyecek.” şeklinde konuştu.

Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in tam manasıyla bir savaş istemediğine dikkati çekerek, “Rusya, Batı’yı, ABD’yi ve NATO’yu ciddi manada test edecek. Bence Ukrayna’ya girecek.” görüşünü paylaştı.

Biden, Ukrayna işgal edilirse Rusya için felaket olacak diyerek tehdit etti!

“HER ÜLKENİN İSTEDİĞİ ÖRGÜTE KATILMA HAKKI VAR”

Rusya’nın anlaşma koşullarından birinin Ukrayna’nın NATO’ya katılmaması olduğunu vurgulayan Biden, “Her ülkenin istediği örgüte katılma hakkı var. Fakat ben kısa vadede Ukrayna’nın koşulları yerine getirip, NATO’ya katılabileceğini zannetmiyorum.” diyerek konuştu.

Biden, büyük ülkelerin blöf yapmaması gerektiğini söyleyerek, “Putin bilgili bir adam, neticeleri hesapladığını düşünüyorum. Bence net kararını henüz vermedi.” tahmininde bulundu.

Putin ile başka bir zirve daha yapabileceğini aktaran Biden, “Rusya, Ukrayna’yı işgal ederse, bu dünyada 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana en mühim olay olur.” ifadesini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.