adplus-dvertising

Biden, Mazlum Kobani’ye “sizi terk etmeyeceğiz” sözü vermiş

Terör örgütü YPG/PKK’nın sözde genel komutanı “Mazlum Kobani” kod isimli terörist Ferhat Abdi Şahin, ABD’nin Afganistan’dan çekilmesiyle korkuya düştüklerini söyleyerek, “Fakat ABD Başkanı Biden bana, ‘sizi terk etmeyeceğiz’ sözü verdi” şeklinde konuştu.
Takip et
Biden, Mazlum Kobani’ye “sizi terk etmeyeceğiz” sözü vermiş
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Amerika’nın 20 sene sonra ani bir kararla Afganistan’dan çekilmesi ve burada işbirliği yaptığı grupları, insanları yüz üzeri bırakıp arkasına bakmadan gitmesi, Washington’ın öbür müttefiklerini endişelendirdi.

Bu korkuyu en çok yaşayan ise, terör örgütü PKK/YPG oldu.

Afganistan deneyimi sonra ABD’nin, örgüte teminat verdiği gün yüzüne çıktı.

BIDEN “SİZİ TERK ETMEYECEĞİZ” SÖZÜ VERDİ

İngiliz The Times gazetesine demeç veren terör örgütü YPG/PKK’nın sözde genel komutanı “Mazlum Kobani” kod isimli terörist Ferhat Abdi Şahin, ABD Başkanı Joe Biden’ın Afganlara yaptıkları gibi kendilerini Suriye’de terk etmeyeceklerine dair söz verdiğini belirtti.

Röportajda Kobani, Biden’ın bu güvenceyi ABD Merkez Güçler Komutanı (CENTCOM) Orgeneral Kenneth McKenzie’yi göndererek verdiğini kaydetti.

“Dürüst olalım, Amerika’nın Afganistan’dan çekilmesinden sonra insanlar korktu” diyen Kobani, ABD Dışişleri Bakanlığı Ortadoğu’dan sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Joey Hood ile de görüştüğünü söyledi.

ABD’nin Afganistan’dan çekildiğini duydukları anda, kendi gelecekleri için tedirgin olmaya başladıklarını itiraf eden teröristbaşı, Afganistan’da ortaya çıkan krizle beraber Amerika’nın hızla kendilerine temsilciler gönderdiğini kaydetti ve ekledi:

“Buranın Afganistan gibi olmayacağına dair bize güvence verdiler. Politikanın tamamen farklı olduğunu söylediler.”

TÜRKİYE YARDIMLARDAN RAHATSIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD dönüşü uçakta ve cuma çıkışında camii önünde yaptığı açıklamalarda, Amerika’nın terör örgütüne olan desteğinden dolayı rahatsızlığını dile getirerek, Joe Biden’a sitem etmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.