Biden, ABD Başkanı olduğunu unuttu, yardımcısını başkan yaptı!

Son günlerde Rusya Devlet Başkanı Putin için “Bence bir katil” diye iki ülke arasındaki iplerin gerilmesine neden olan ABD Başkanı Joe Biden, imza attığı gafla gündeme geldi. Ulusa sesleniş konuşması yapan Biden, bir ara yardımcısı Kamala Harris’i ABD Başkanı olarak andı. Biden’ın daha önce de aralıklarla bu tarz gaflar yapması sebebiyle sosyal medyada gündem oluyordu.
Takip et
Biden, ABD Başkanı olduğunu unuttu, yardımcısını başkan yaptı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Geçtiğimiz günlerde ABD Savunma Bakanı Pentagon Lloyd Austin’in ismini unutarak “Şeye, şeye… Eski general, ona devamlı general deyip duruyorum” diyerek kekeleyen ABD Başkanı Joe Biden, şuanda de başka bir gafa imza attı.

HARRİS’İ, BAŞKAN İLAN ETTİ

Koronavirüs salgını ile ilgili Beyaz Saray’da ulusa sesleniş konuşması yapan Biden, konuşmasının bir bölümünde kendisinin ABD Başkanı olduğunu unuttu. Amerika’nın başkanının, yardımcısı Kamala Harris olduğunu belirtti.

GÜNDEM OLDU

Kısa bir duraksamadan sonra sözlerine devam eden Biden’ın o konuşması, sosyal medya platformlarında viral oldu.

RUSYA İLE “KATİL” POLEMİĞİ

ABD Başkanı Joe Biden’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i “katil” olarak nitelendirmesinin sonrasında Washington-Moskova hattında tansiyon yükselmişti. Biden’ın büyük yankı uyandıran sözlerine Putin’den yanıt gecikmemişti. Putin, “Başka bir ülkeyi, devleti, halkı ya da kişileri değerlendirmek aynaya bakmak gibidir. ABD’deki müesses nizamın bilinci, zorlu ve genellikle yerel halkın soykırımıyla bağlantılı şartlarda oluşmuştur” demişti. Putin, ABD Başkanı Joe Biden’la “Cuma yahut Pazartesi günü” görüşmeye hazır olduğunu belirtti. Beyaz Saray Sözcüsü Psaki ise bugün yaptığı açıklamada, “Biden, Putin’e ‘katil’ dediği için pişman değil. Rusya ile verimli ilişkilerimize devam etme konusunda umutluyuz. ABD Büyükelçisi Moskova’da kalmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.