adplus-dvertising

Beyrut Limanı’ndaki patlamanın 2’nci yıl dönümünde ağır hasar gören tahıl silosunda kısmi çökme

Lübnan’daki Beyrut Limanı’ndaki patlamanın 2’nci sene dönümünde patlamada ağır hasar gören tahıl silosunun bir kısmı daha kendiliğinden çöktü.
Takip et
Beyrut Limanı’ndaki patlamanın 2’nci yıl dönümünde ağır hasar gören tahıl silosunda kısmi çökme
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta bulunan ve iki sene önce yaşanan patlamada yüzlerce kişinin yaşamını yitirdiği Beyrut Limanı’ndaki tahıl silosunun bir kısmı daha kendiliğinden yıkıldı. İçinde bulunan tahıllar sebebiyle uzun zamandır yangının devam ettiği silonun kuzey bloğunun bir kısmı, patlamanın 2’nci sene dönümü anmaları için insanların toplanmaya başlamasından ortalama 1 saat önce çöktü.

Geçtiğimiz Pazar günü siloların bir kısmı çökmüştü

Yetkililer, geçtiğimiz pazar günü siloların ilk bölümünün kendiliğinden çökmesinin sonrasında bu hafta başlarında limanın bazı bölümlerini ihtiyati önlem olarak tahliye etmişti. Çökme sebebiyle ölen ya da yaralanan olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Öte yandan, 50 yaşında ve 48 metre yüksekliğinde olan dev silolarda çıkan yangın haftalardır devam ediyor.

Ne olmuştu?

Beyrut Limanı’nda 4 Ağustos 2020’de patlayıcı maddelerin bulunduğu bir depoda yangın çıkmış, daha sonra büyük bir patlama yaşanmıştı. Patlamada en az 210 kişi yaşamını yitirmiş, 6 bin 500 kişi de yaralanmıştı. Patlama neticesi başkent Beyrut’ta çok sayıda bölgede büyük hasar yaşanmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.