Beyoğlu’nda turistlere kaçak tur düzenleyen sahte acentelere ceza yağdı!

Beyoğlu’nda Talimhane’de akşam saatlerinde acentelerin kapanmasının sonrasında açılan stantlarda turistlere ‘kaçak tur’ satışının yapıldığı kameraları tarafından görüntülenmişti. Polis, ‘Kültür Turizm Komisyonu’ denetimleri yaparak, turizm acentesi görünümlü stantlarda ‘kaçak tur’ sattıkları tespit edilen 60 kişiyi men ederken, 15 kişiye ise 78 bin lira para cezası uyguladı.
Takip et
Beyoğlu’nda turistlere kaçak tur düzenleyen sahte acentelere ceza yağdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Özellikle Arap turistlerin yoğunlukta olduğu ve çok sayıda turizm acentesinin bulunduğu noktalardan Beyoğlu Talimhane’de akşam saatlerinde acenteler kapandıktan sonra yabancı uyrukluların, o iş yerlerinin önüne stant kurarak, turistlere şehir içi ve şehir dışı ‘kaçak tur’lar sattığını kameraları görüntülemişti.

Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acenteleri Derneği (OTSAD) Başkanı Hüseyin Kırk, “Ben 20 senelik turizmciyim bu şekilde fiyat görmedim. 200 liraya Bursa turu verdiler. Kimse 200 liraya Bursa’ya gidemez, maliyetini kurtarmaz. Asla yasadışı çalışıyorlar, yasak ve korsan turizm yapılıyor. Turları düzenleyenler asla TÜRSAB mensubu olmak mecburiyetinde. Okul servisleri ile turizm taşımacılığı yapmak da asla yasak” diye vaziyetten şikayetçi olmuştu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Kültür Turizm Komisyonu” denetimleri kapsamında yapılan çalışmalarda, 12 Ağustos- 12 Eylül tarihleri arasında Beyoğlu Talimhane’de yer verilen ve yabancı uyruklu kişiler tarafından kaçak olarak faaliyet gösterdiği belirlenen turizm acentesi görünümlü kaçak stantlara yönelik denetim gerçekleştirildiği söylendi. Denetimlerde kaçak stantlarda görevli 60 kişinin men edildiği, 15 kişiye ise toplam 78 bin lira idari para cezasının uygulandığı ifade edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.