adplus-dvertising

Beylikdüzü’ndeki metrobüs kazasının etkisi saatlerce sürdü, yolcular isyan etti

Beylikdüzü’nde iftar saatine sayılı dakikalar kala kaza yapan metrobüslerin henüz yoldan kaldırılamaması, metrobüs yolunda uzun kuyruklara sebep oldu. Saatlerce metrobüslerde mahsur kalan vatandaşlar, metrobüs yolunda yürüyerek duraklara ulaşıp evlerine gitti.
Takip et
Beylikdüzü’ndeki metrobüs kazasının etkisi saatlerce sürdü, yolcular isyan etti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Beylikdüzü Cumhuriyet Metrobüs Hattı’nda kafa kafaya çarpışarak kazaya karışan metrobüslerin henüz yoldan kaldırılamaması uzun metrobüs kuyruklarına neden oldu. Metrelerce uzayan kuyruklarda saatlerce yolculuk yapan vatandaşlar isyan etti. Kimi yolcular, metrobüs durağa yanaşmadan araçtan inip metrobüs yolunda yürürken, bazıları ise metrobüslerde bekledi. İftar saatinde yolda olan vatandaşlar ise araçların kaldırılmaması ve çalışmaların geç yapılmasından yakındı.

“Benim 40-50 dakikada buraya gelmem gerekir, ama 2,5 saattir yoldayım”

2,5 saattir yolda olduğunu belirten Mehmet Atmaca, “Şuanda metrobüs kaza olduğu zaman 1-2 saat kimsenin hakkı yok bekletmeye. Her şey çok güzel oluyor. Görüyorsunuz metrobüsün kuyruğu Avcılar’a kadar gidiyor. Yazık günah değil mi? Bu kadar ilgisizlik. Ben 2-3 saattir yoldayım ayıp yani. Ben Mecidiyeköy’den geliyorum. Benim 40-50 dakikada buraya gelmem gerekir, ama 2,5 saattir yoldayım” şeklinde konuştu.

“Her gün çileye döndü neredeyse”

Yolculuğun çileye döndüğünü belirten Raşit Altıntaş, “Saat 19.00’dan bu yana fakat buraya kadar gelebildik. Hakikaten beceremiyorlar bu işi, bıraksınlar yani, millete daha çok eziyet çektirmelerine gerek yok. Bir kere arıza yaptı, araç değiştirmek mecburiyetinde kaldık. Her gün çileye döndü neredeyse” diyerek konuştu.

“Yani metrobüslerle ilgili çok sıkıntı yaşıyoruz”

Devamlı metrobüs kullanan birisi olduğunu belirten Şahmerdan Topçu, “Ben devamlı metrobüs kullanan bir vatandaşım. Metrobüsler sık sık arıza veriyor, yollarda kalıyoruz. Metrobüslerin bakımları yapılmıyor anladığımız kadarıyla, ben Yenibosna’dan buraya 1,5 saatte geldim. Kuyrukları çok, metrobüs durakları kilitli, millet iftara yetişmeye çalışıyor yetişemiyor. Yani metrobüslerle ilgili çok sıkıntı yaşıyoruz” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.