Beylikdüzü’nde Bir Taksici Yavru Köpeği Ezdi

İstanbul Beylikdüzü'nde meydana gelen olayda, bir taksi şoförü yavru köpeği ezdi. Yaşanan bu olay ise güvenlik kameralarına yansıdı.

İstanbul Beylikdüzü’nde yaşanan olayda, bir taksi şoförünün yavru köpeği ezdiği görüntüler güvenlik kameralarına yansıdı. Sosyal medya kullanıcıları tarafından tepki çeken görüntüler, sosyal medyanın gündemine oturdu. Görüntülerinin sosyal medyada yayınlanmasıyla birlikte taksi şoförü ve çalıştığı durağın tepki yağdı. Çok sayıda hayvan sever durağı telefonla arayarak tepki gösterdi.


Kullanıcılar yaptıkları paylaşımlarda taksinin plakasını ve bağlı olduğu durağa yer verdi. Yerel Hayvan Hakları Koruyucusu olan Sinem Umaş konu ile ilgili Twitter adresinden paylaşım yaptı.  Umaş yaptığı paylaşımlardan birinde, taksi şoförünün “Ezdim bir daha ezerim.” dediğini öne sürdü. Umaş’ın yaptığı paylaşımlara İBB Beyaz Masa ve Esenyurt Belediyesi cevap verdi.

Esenyurt Belediyesi tarafından yapılan paylaşımda, aldıkları bilgiye yer verildi ve “Yavru köpek barınağımızda koruma altına alınarak tüm tedavileri yapılmıştır ve sağlık durumu iyidir.” ifadesi yer aldı.

Alınan bilgilere göre taksiyi kullanan site sakini Zülal Özgürer, taksi şoförünün köpekle ilgilenmediğini söyledi ve “Evden para almak için içeri girdim. Geldiğim zaman burada kapı açıktı. Bir kadın ve güvenlik görevlisi köpeğin başında bekliyordu. Köpek can çekişiyordu arka ayakları oynamıyordu. Veterineri aradık, geldiler götürdüler. Çok bağırıyordu annesi geldi başına. Kutuya koyduk başında bekledik. Kırık yok dediler bize.” dedi.


TAKSİ ŞOFÖRÜNÜN İŞİNE SON VERİLDİ

Yaşanan bu olay sonrası araç sahibi şoförün işine son verdi. Birçok şikayet telefonu alan taksi durağının sorumlusu Kadir Yıldız yaptığı açıklamada, “Üzücü bir olay oldu ama gerçekten arkadaşımız bilinçli şekilde yapmıyor. Görüntüler de görüyorsunuz. Çıkış yaparken arka lastiğin oraya geliyor. Sol tarafında da köpekler var. Önünde de bir tane var dikkat ediyor köpeğe vurmamak için. Araç geriye geliyor insanlar sanıyor ki kasıtlı yaptı ama öyle bir şey yok. İyi bir insan şoförümüz ama işte çıkarttık bu durakta çalışamaz zaten.” ifadelerine yer verdi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı