adplus-dvertising

Beykoz’da Küçüksu Deresi taştı, dükkanlar su altında kaldı

Beykoz’da bulunan Küçüksu Deresi sağanak yağmur sebebiyle taştı. Çevredeki iş yerleri su içinde kalırken, sokakta mahsur kalan vatandaşlar otobüs durağının üzerinde bekledi. O anlar vatandaşların cep telefonu kamerasına yansıdı.
Takip et
Beykoz’da Küçüksu Deresi taştı, dükkanlar su altında kaldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Anadolu Yakasında etkili olan sağanak yağmur yaşamı olumsuz etkiledi. Yoğun yağış sebebiyle Beykoz’da bulunan Küçüksu deresi taştı. Araçlar ve vatandaşlar yollarda mahsur kalırken, çevredeki iş yerlerini de su bastı. Mağdur olan iş yeri sahipleri, kendi olanaklarıyla suyu tahliye etmeye çalıştı. İş makinaları ve ekiplerin çalışmaları neticesinde sular sokaktan tahliye edildi. Su baskını sebebiyle dükkanlarda maddi hasar yaşanırken, iş yeri sahipleri mağdur olduklarını söyledi.

Beykoz’da Küçüksu Deresi taştı, dükkanlar su altında kaldı

Otobüs durağının üzerine çıktılar

Taşkının meydana geldiği anlar vatandaşların cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde, şiddetli yağış neticesi sokakta su taşkının oluştuğu, mahsur kalan vatandaşların otobüs duraklarının üstüne çıkarak beklediği, araçların yollarda mahsur kaldığı, esnafın dükkanlarından suyu tahliye etmeye çalıştığı görülüyor.

“Esnaf perişan halde”

Dükkanı sular içinde kalan Batuhan Bilgiç adlı bir esnaf, “Küçüksu Deresi’nde devamlı aynı sorun. Geçen gün İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da geldi. Ona da söyledik. Ama ilgilenen yok, mağduriyetimiz belli burada. Dere taştı, diğer tarafa su gitmiyor, birikti birikti içeri bastı. Zararımızı kim karşılayarak nasıl çıkacağız bu işin içinden bilmiyorum. Buna bir çözüm üretilmesi gerekir. Öbür dükkanlar da böyle. Millet perişan halde” şeklinde konuştu.

Beykoz’da Küçüksu Deresi taştı, dükkanlar su altında kaldı

“Bir anda bastırdı”

Çiğdem Türk adlı bir esnaf ise, “Bir anda bastırdı, inanılmazdı. Nasıl olduğunu ben de anlamadım. İşte çalışıyorduk. Bir anda su seviyesi dizlerime kadar geldi. Dışarıya baktığımda insanlar durağın üzerinde ayakta duruyordu. Dükkandan dışarı çıkamadık. Fırtına, yağmur bir yandan. O kadar mağdurduk ki anlatamam” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.