adplus-dvertising

Beyin kanaması geçiren Rıza Akın hayatını kaybetti!

Ünlü oyuncu Rıza Akın beyin kanaması geçirdi. Kötü haberi meslektaşı Menderes Samancılar sosyal medya hesabından “Rıza Akın kardeşim beyin kanaması geçirdi. Yoğun bakımda” sözleri ile duyurdu. Menderes Samancılar daha sonra attığı Tweet ile ünlü oyuncu Rıza Akın’ın hayatını kaybettiğini duyurdu.
Takip et
Beyin kanaması geçiren Rıza Akın hayatını kaybetti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ünlü oyuncu Rıza Akın beyin kanaması geçirdi. Kötü haberi meslektaşı Menderes Samancılar sosyal medya hesabından “Rıza Akın kardeşim beyin kanaması geçirdi. Yoğun bakımda” sözleri ile duyurdu. Menderes daha sonra ise Rıza Akın’ın hayatını kaybettiğini duyurdu.

Akın’ın beyin kanaması geçirdiği aktaran Samancılar, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından şu paylaşımda bulundu: “Rıza Akın kardeşim beyin kanaması geçirdi. Ameliyattan çıktı, yoğun bakımda. Allah onu sevdiklerine bağışlasın. Kardeşim bunu da atlatacaktır. Sonuna kadar tüm doktorlarımıza inanıyor ve güveniyoruz.”

Beyin kanaması geçiren Rıza Akın hayatını kaybetti!

Samancılar bu sabah saatlerinde ise acı haberi verdi. Beyin kanaması sonrası ameliyata alınan ve yoğun bakıma kaldırılan Rıza Akın hayatını kaybetti..

RIZA AKIN KİMDİR?

Sinema ve dizi oyuncusu. 15 Eylül 1957, Adana doğumlu. Elazığlı bir ailenin çocuğu olarak Adana’da doğdu. Tiyatroyla Adana Halkevinde ortaokul yıllarında tanıştı. Tiyatro için Ankara’ya taşındı. Ankara Birlik Tiyatrosunda profesyonel oldu. Tiyatro yaşamına (1969-1977) ara verdikten sonra iletişim okudu ve gazetecilik yapmaya başladı. Tiyatroyu oyunculuk dışındaki çalışmalarla Adana’da sürdürdü.

Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğunu kurdu (1997) ve beş yıl sanat danışmanlığını yaptı. Tayfun Pirselimoğlu’nun tamamlanamayan Kuartet adlı filmiyle oyunculuğa döndü (2005). Pek çok dizi ve sinema filminde oyunculuk yapmıştır. Adana Tiyatro Derneği’nin yönetim kurulu üyesidir. Tiyatro çalışmalarının yanı sıra Alev Alev, Kardeş Payı, Maral, Cesur Yürek, Can Evim, Dayı, Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü gibi birçok film ve dizide rol aldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.