Beyin kanaması geçirdi ambulans verilmedi iddiası! İl Sağlık Müdürlüğü inceleme başlattı

KAHRAMANMARAŞ’ın Göksun ilçesinde yaşayan ve 6 ay önce beyin ameliyatı olduğu için evde bakım hizmeti alan 67 yaşındaki Aysel Çapar’a, iddiaya göre hastaneye götürülmesi için ambulans verilmedi.
Takip et
Beyin kanaması geçirdi ambulans verilmedi iddiası! İl Sağlık Müdürlüğü inceleme başlattı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yakınları tarafından otomobil ile götürüldüğü hastanede tedaviye alınan Çapar’ın hayati tehlikesi sürerken, İl Sağlık Müdürlüğü’nün olayla ilgili inceleme başlattığı öğrenildi.

Beyin kanaması geçirdi ambulans verilmedi

Yeni Mahalle’de yaşayan ve geçirdiği beyin ameliyatı sonrasında evde bakım hizmeti alan Aysel Çapar’ı kontrol etmek için eve gelen doktor, Çapar’ınbeyin kanaması geçirdiğini veacilen Kahramanmaraş’a götürülmesi gerektiğini söyledi.

Bunun üzerineAysel Çapar’ın eşi Şükrü Çapar, iddiaya göre, Göksun Devlet Hastanesi’nden ambulans istedi ancak bir sonuç alamadı.

Bunun üzerine Aysel Çapar, yakınları tarafından evden bir çarşafla çıkarılıp otomobilin arka koltuğuna yatırılarak Kahramanmaraş Sütçü İmam ÜniversitesiSağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne (KSÜ) götürüldü.

İnceleme başlatıldı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde yoğun bakımda tedavi altına alınan Aysel Çapar’ın yaşadıklarıyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü’nün inceleme başlattığı ve aileyle görüşüp süreç hakkında bilgi aldığı belirtildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.