adplus-dvertising

Beyaz Saray Sözcüsü Psaki: ‘Biden’ın şu an Ukrayna’yı ziyaretine dair plan yok’

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD Başkanı Joe Biden’ın Ukrayna’yı ziyaret etmeyi istediğini ancak şu an için bu şekilde bir planın olmadığını ifade etti.
Takip et
Beyaz Saray Sözcüsü Psaki: ‘Biden’ın şu an Ukrayna’yı ziyaretine dair plan yok’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam ederken, birçok liderler Ukrayna’nın başkenti Kiev’i ziyaret ederek Ukrayna’ya desteklerini gösterdi. En çok merak edilen lider olan ABD Başkanı Joe Biden’ın Ukrayna’yı muhtemel ziyareti hakkında konuşan Beyaz Saray sözcüsü Jen Psaki, Biden’ın Ukrayna’yı ziyaret etmeyi istediğini ancak şu an için bu şekilde bir planın olmadığını ifade etti. Psaki, Beyaz Saray’ın vaziyeti değerlendirmeye devam edeceğini aktararak, “Başkan’ın Ukrayna’yı ziyaret etmeyi istediğini biliyorum, fakat şu anda bu şekilde bir plan yok” şeklinde konuştu.
Psaki öte yandan, Biden yönetiminin ABD’nin Kiev Büyükelçiliğini tekrardan açmaya yönelik hedefini yineledi.

Pelosi’den Kiev’e sürpriz ziyaret

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Ukrayna’nın başkenti Kiev’e 1 Mayıs’ta sürpriz bir ziyaret düzenlemiş, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile bir araya gelmişti. Öte yandan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ise, 25 Nisan’da Ukrayna’nın başkenti Kiev’de Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile görüşmüştü.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.