Beyaz Et Kanser Riskini Azaltıyor

 ABD’de yapılan araştırmalar sonucunda kümes hayvanlarının kırmızı ete oranla daha sağlıklı olduğu ve kanser riskini azalttığı açıklandı.

ABD’li bilim adamları yaptığı çalışmalar sonucunda kırmızı etin, yayılma riski fazla olan meme kanserini artırdığını açıklarken tavuk, hindi ve diğer beyaz etlerin kanser riskini azalttığı belirtildi. Ulusal Çevre Sağlığı Bilimleri Enstitüsü’nde araştırma yapan bilim adamları çalışmalarında 43 bine yakın kadının 7 yıl, ne kadar et tükettiğini ve bu kadınların  et pişirme yöntemlerini inceleyerek bu sonuca ulaştıklarını açıkladı. Bu yapılan incelemenin ardından araştırma sürecinde 536 kadının meme kanseri olduğu tespit edildi.


KIRMIZI ET KANSER RİSKİNİ ARTIRIYOR

Bilim adamları kırmızı et tüketen kadınların, beyaz et tüketen kadınlara oranla meme kanserine yakalanma oranının yüzde 24 arttığını ortaya çıkardı. Diğer yandan beyaz et tüketen kadınlarda ise meme kanserine yakalanma oranının yüzde 16 oranında düşüş yaşandığı tespit edildi. Uzmanlar bu riski azaltan faktörün henüz çözülemediğini söyleyerek etin pişirilme yönteminin kanserle bağlantılı olmadığının altını çizdi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı