BETA Ayakkabı İflas Etti, 50 Mağazası Kapandı

Geçen yıl konkordato ilan eden Beta Ayakkabı hakkında mahkeme iflas kararı verince firmanın 50 mağazası kapandı. Ancak üretime devam eden şirket internetten satışlarına devam edecek.

Geçtiğimiz sene konkordato talep eden Beta Ayakkabı’nın pazarlama faaliyetlerini yürüten şirketi için iflas kararı verilirken, öbür şirketi için de konkordato süresi bitti. İflas sebebiyle 50 mağazası kapanan BETA, internet odaklı satış ve ihracata yönelecek.


Sözcü’den Derin Gökçe’nin haberine göre, 2018 senesinde konkordato talep eden Beta markasının pazarlama faaliyetlerini yürüten Beta İç ve Dış Pazarlama A.Ş için Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi iflas kararı verdi. Öbür şirketi olan BETA Ayakkabı San. A.Ş için ise konkordato süresi bitti.

İNTERNETTEN SATIŞ DEVAM EDECEK

50 ayakkabı mağazasının kapandığını fakat BETA Ayakkabı’nın ayakkabı üretimine devam ettiğini belirten firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Taner İkiışık, “50 mağazamız vardı. Şu an mahkeme iflas verdiği için maalesef kapandı. Fakat BETA Ayakkabı’da imalat devam ediyor. İmalat devam ediyor. Mağazalarda bir satış yok ama imalat yapıyorum. İnternetten satış var” açıklamasında bulundu.

İkiışık, “BETA Ayakkabı San. A.Ş’de borcum çok yüksek değil. Mesela alacaklı olan dericilerle konuşuyorum, tamamı firmanın sürekliliği için alacaklarından belli bir müddet için fedakarlık yapıyorlar hatta kimileri borçlarını siliyorlar” şeklinde konuştu.

Şirketin bu süreçten çıkacağına inandığını anlatan İkiışık, ihracata yönelik temaslarda bulunduklarını belirtti.


Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı