adplus-dvertising

Beşiktaş’tan, MKE Ankaragücü maçına ilişkin açıklama

Beşiktaş Kulübü tarafından, MKE Ankaragücü maçında meydana gelen olaylara ilişkin yapılan açıklamada, “Ömer Erdoğan’ın futbol dışı talimatları maçın bu hale gelmesinde büyük rol oynamıştır. Hakem de Josef de Souza’ya kırmızı kart çıkartarak eyyamcılık yapmıştır” dendi.
Takip et
Beşiktaş’tan, MKE Ankaragücü maçına ilişkin açıklama
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig’in 5. haftasında dün akşam deplasmanda oynanan MKE Ankaragücü müsabakasında meydana gelen olaylar ile alakalı açıklama yayımladı. Siyah-beyazlıların resmi internet sitesinden paylaşılan açıklama şöyle:

“Sporun tarifi olan dostluk, barış ve kardeşlik kavramlarını her an içimizde hissederken, MKE Ankaragücü maçının sonunda akli dengesini tamamen yitirmiş bir futbol holiganının sebep olduğu tasvip edilemez olay camiamızı derinden yaralamıştır. Tesellimiz; herhangi bir futbolcumuzun yara almadan soyunma odasına girmesi olmuştur. Başkent’e vardığımız andan, maça girişimize kadar başta MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı ile yönetim kurulunun alaka ve ilgisinin yanı sıra, olaydan hemen sonra Başkan Faruk Koca’nın camiamızdan özür dilemesi üzüntümüzü hafifleten mühim bir unsur olmuştur. Bu olay yalnızca Beşiktaş ile ilintili olmamalıdır. Uzun süredir görülmeyen holiganizmin hortlamaması, rakiplerimizin de bu şekilde olaylara maruz kalmaması, alınacak tedbirler konusunda daha dikkatli olunması ismine çok mühim olan bu çağrımıza herkesin kulak vermesini isteriz.

Yalnızca futbolda değil, hiçbir spor dalında kin, nefret ve husumeti bırakın görmeyi, aklımıza bile getirmeyiz. Kendini bilmez bir futbol düşmanının sebebiyet verdiği, huzur ve barış ortamına gölge düşürecek bu olayın bertaraf edilmesi açısından, şapkamızı önümüze alıp düşünmeliyiz.

Beşiktaş, 1903’ten bu yana Şeref Bey, Hakkı Yeten ve Hüsnü Beylerin centilmenlik anlayışı ile ruhumuza işlettiği barış ve dostluk rüzgarlarını bundan sonra da estirmeye ve yaşatmaya devam edecektir. Andımız olsun ki; bizi tahrik eden ve bu konuda karşımıza dikilenlere lüzumlu yanıtı vermeyi sürdüreceğiz. Tahriklere kapılmayalım. Yalnızca futbolu düşünelim ve bu güzel oyunun bir parçası olarak kalmaya devam edelim. Bize tokat ve tekme atanları, haksızlık ve adalet duygularını hiçe sayarak karşımıza dikilenleri, barışa ve sükûnete davet etmekte kararlıyız. Hangi kulübe yapılmış olursa olsun, her haksızlığa karşı dik duruşumuz devam edecek ve onlara zeytin dalı uzatmayı sürdüreceğiz. Beşiktaş bu tip saldırılara aynı taktikle karşılık verecek bağnazlıkta bir kulüp değildir ama bu duruşumuz bize yönelik haksızlıklara karşı en sert cevabı vermeyeceğimiz gibi algılanmamalıdır. Amacımız sporun her alanında barışın, dostluğun ve kardeşliğin sürmesidir.

Beşiktaş’tan, MKE Ankaragücü maçına ilişkin açıklama

MKE Ankaragücü hocasının talimatlarının sanki yerine getirilmesi kabul edilebilir bir vaziyet değildir. Ömer Erdoğan’ın futbol dışı talimatları maçın bu hale gelmesinde büyük rol oynamıştır. Bir hocanın bu tavırlarının MKE Ankaragücü cemaati tarafından nasıl karşılandığını ortaya çıkarmıştır. Ayıp, çirkin ve gerilimi artıran yegane faktör olmuştur. Öte Yandan baştan sona izleyicinin küfürlü tezahüratı görmezlikten gelinecek bir vaziyet değildir. Fitili ateşleyen bir faktör de bu olmuştur. Cezalandırılması gereken bir suçlu vardır. Biz de bu beklenti içindeyiz.

Sonunda olacaklar baştan belliydi. Buna, sanki bir zemin yaratıldı. Hakem de Josef de Souza’ya kırmızı kart çıkartarak eyyamcılık yapmıştır. Adeta bu kart, başlayan olayları sindirebilme ismine gösterilen hakemlik dışı bir davranıştır. Ve biz bu kartın derhal iptal edilmesini talep ediyoruz.

Öte Yandan MKE Ankaragücü Teknik Direktörü’nün bir genç futbolcuya söylemi bir başka çirkin görüntüyü ortaya çıkmıştır. Bu hoca yarın kendi oyuncusuna ne der, merak konusudur.

Sevincimiz; liderliğimizin devamıdır. Çünkü bizim işimiz, sahada centilmence oynanan futboldur. Büyüklerimiz bize bunu öğretti.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.