Beşiktaş’tan, Efsane Başkan Süleyman Seba’ya Videolu Anma

5 sene önce bugün hayatını kaybeden Beşiktaş'ın efsane başkanı Süleyman Seba unutulmadı. Siyah beyazlı kulüp yayınladığı duygusal klip ile onursal başkanını andı.

Duruşu, tavırları, konuşması babacanlığı… Futbol adamlığının yanında asil duruşu ile taraflı tarafsız herkesin büyük saygısını ve sempatisini kazanan Beşiktaş’ın efsane başkanı Süleyman Seba 5 sene önce bugün hayatını kaybetmişti.


ANINDA BİNLERCE BEĞENİ ALDI

88 yaşında hayata gözlerini yuman Seba’nın ölümü yalnızca Beşiktaşlıları değil tüm Türkiye’yi sarsmıştı. Siyah beyazlı kulüp de efsane başkanının ölüm yıl dönümünü unutmadı ve yayınladığı duygusal bir video ile Seba’yı andı. Sosyal medya ağlarından paylaşılan klibe anında binlerce beğeni ve yorum geldi.

İNÖNÜ’DEKİ İLK GOLÜN SAHİBİ

1984, yıllarca kaptanlığını yaptığı Beşiktaş kulübüne başkan olan Süleyman Seba bu görevini 2000 yılına kadar sürdürmüş ve ardından görevi Serdar Bilgili’ye devretmişti. 40 yıl kadar Türk istihbaratı adına üst düzey görevler yürüten Seba, futbolculuk döneminde İnönü Stadı’ndaki ilk golü atarak Türk futbol tarihine farklı bir şekilde de adını yazdırmıştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı