adplus-dvertising

Beşiktaş’ta kamyonet çiçekçiye girdi: 2 yaralı

Beşiktaş’ta freni boşalan malzeme yüklü kamyonet çiçekçiye girdi. Araçtaki 5 kişiden 2’si yaralanırken, kaza anı güvenlik kameralarına yansıdı. Kazanın sonrasında, araçtaki malzemeleri başka bir kamyonete yükleyen kişilerin gene kazazedeler olması dikkat çekti.
Takip et
Beşiktaş’ta kamyonet çiçekçiye girdi: 2 yaralı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kaza, saat 11.00 sıralarında Beşiktaş Levazım Mahallesi, Ambarlıdere Sokak’ta yaşandı. İddiaya göre, frenleri boşalan 34 AG 1356 plakalı malzeme yüklü kamyonet, yokuş aşağı süratli bir biçimde inmeye başladı. Kamyonet, yolun sonunda bulunan çiçekçiye girerek durabildi.Kazanın etkisiyle kamyonetin sürücüsü ve yanında oturan kişi yaralandı. Kasada seyahat eden 3 genç ise kazayı ufak sıyrıklarla atlattı. Vaziyeti gören vatandaşlar, sağlık ve itfaiye ekiplerini arayarak yardım istedi. Aracın içindeki yolcu kendi olanakları ile dışarı çıkarken, sürücü ise vatandaşlar tarafından çıkartıldı. Yaralılar, kısa zamanda olay yerine gelen sağlık ekiplerince hastaneye götürülerek tedavi altına alındı. Yolcunun hayati tehlikesinin bulunmadığı, sürücünün ise vaziyetinin ağır olduğu öğrenildi.

Beşiktaş’ta kamyonet çiçekçiye girdi: 2 yaralı

“Sürücü o kadar malı alamayacağını belirtti ama mal sahibi ısrar etti”

İddiaya göre, bir kişi yap malzemelerinin nakliyesi için 34 AG 1356 kamyoneti tuttu. Sürücü, malzemelerin oldukça fazla olduğunu ve aracın kapasitesini aştığını söylese de mal sahibi bir miktar daha çok para verince bütün malzemeler kamyonete yüklendi. Kamyonet, kasadaki 3 genç ve malzemeler ile yola çıktı. Ardından da kaza yaşandı. Kaza yapan aracın kasasında bulunan işçi genç, “Vuracağını biliyorduk, fren tutmadı. Otomobil çok hızlı gidiyordu. Arkadaşlara atlayalım dedim ama otomobil çok süratliydi. Kolumdan da yaralandım. Sürücü o kadar malı götüremeyeceğini belirtti ama mal sahibi birkaç adet kaldı zaten alırsın diye arabayı iyice doldurdu, bizi de arkaya koydu. 3 kişi arkadaydık, 2 kişi de öndeydi. Fren tutmayınca bu şekilde oldu. Ölümden döndük” şeklinde konuştu. Otomobilin kasasında bulunan bir öbür genç ise, “Fren patladı, otomobil sallandı. Önce atlamaya çalıştık. Olmadı çünkü otomobil hızlandı. Sonra da otomobil vurdu. Çok korktuk” diyerek konuştu.

“Kapıyı camları kırarak açtık”

Kamyonetin girdiği çiçek bahçesinin sahibi olduğunu belirten bir vatandaş, “Freni patlamış, yukarıdan bir hayli süratli geldi. Otomobilde da 5 kişi varmış. İki kişi önde 3 kişi de arkadaydı. Biri bir hayli yaralıydı, birinin de şuuru yerindeydi ama öbürünün şuuru kapalıydı, ambulansla götürdüler. Arkadaki çocuklara bir şey olmadı, otomobildeki mallar onları kurtardı. Ambulansa, itfaiyeye haber verdik. Biz de kapıyı camları kırarak açtık” dedi.

Beşiktaş’ta kamyonet çiçekçiye girdi: 2 yaralı

“Sürücü sıkışmıştı, arkadaşlarla beraber çıkardık”

İlkyardım eğitimi aldığı için yaralılara müdahale ettiğini belirten bir güvenlik görevlisi ise “Normalde araçlar kasise geldiği zaman yavaşlar ama bu araç yavaşlamadı. Ufak bir kamyonetti, hızlı bir biçimde kasisten zıpladı. Bu araç kesin bir yere vurur dedim ve der demez yolun sonundaki çiçekçiye girdi. Olayın sonrasında peşinden gittim ve aracın içinde 5 kişi olduğunu gördüm. Sürücü sıkışmıştı. Onu birkaç arkadaşla beraber araçtan çıkardık. Tampon uyguladım, sırtındaki gömleğini çıkartarak baskı uygulamadım. Biz 5188 sayılı güvenlik yasasında ilkyardım eğitimi alıyoruz. Yardımcı olduk, biz görevimizi yaptık. Kim olsa aynısını yapardı” ifadelerini kullandı.

Kazazedeler çalışmaya devam etti

Kazanın sonrasında, kamyonette bulunan malzemelerin alınması için bir başka kamyonet getirildi. Kaza yapan araçtan çıkartılan malzemelerin kapasitesinin çok üzerinde olduğu görülürken, malzemeleri boşaltan kişilerin kazazede gençler olması dikkat çekti.

Kaza anı güvenlik kamerasında

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, kamyonetin yokuş aşağı süratli bir biçimde indiği, ardından da çiçekçiye girdiği görüldü. Vatandaşların kaza yapan kamyonete doğru koştuğu anlar da kameralarca an be an kaydedildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.