Beşiktaş’ta Durağa Dalan Otobüs Şoförüne Nihat Pelen Sahip Çıktı

Beşiktaş’ta durağa dalıp 1 kişiyi öldürüp 12 kişiyi yaralayan otobüs şoförüne Yeni İstanbul Halk Otobüsleri A. Ş. Başkan Vekili Nihat Pelen sahip çıktı.

Beşiktaş Meydanı’nda sürdüğü halk otobüsüyle durağa girerek 1 kişinin hayatını kaybetmesine, 12 kişinin yaralanmasına sebep olan, sonrasında da kendisine tepki gösteren 3 yolcuyu bıçaklayan otobüs şoförü Necdet Karakuş tutuklandı.

Kazayla alakalı açıklamalar yapan Yeni İstanbul Halk Otobüsleri A. Ş. Başkan Vekili Nihat Pelen, kazanın bir yolcuyla meydana gelen tartışma nedeniyle gerçekleştiğini öne sürdü.

“ŞOFÖRLERİMİZ VİCDANSIZ DEĞİL”

Halk otobüsü şoförlerinin vicdansız insanlar olmadığını söyleyen Pelen, “Bizim bir şoförümüz, hamile bir yolcumuza yardım etti, kalp krizi geçiren bir yolcumuzu ters istikametten hastaneye götürdü. Bizim şoförlerimiz bu derece vicdansız insanlar değil. Bizim için önemli olan insanlardır” dedi.

“KASTİ BİR ŞEY OLSA NEDEN FRENE BASSIN”

Kazanın bir yolcuyla şoför arasında meydana gelen tartışmanın sonrasında olduğunu öğrendiklerini söyleyen Nihat Pelen, “Şoförle görüşemedik, tam kesin bir bilgimiz bulunmuyor fakat burada yolcuyla şoför arasında bir kargaşa çıkmış. Bizim şoförümüz isteyerek durağa dalmaz. Öyle bir vicdansızlık yapmaz. Bizim şoförlerimiz, Türk insanı bir karıncayı ezemez. Yolcunun şoföre fiziki saldırısı olduğu açıklamaları var. Fakat biz şoförle konuşamadık, kesin bir şey diyemem. Otobüste kamerada bir problem var. Saat 08.00’den sonra kamera çalışmıyor. Yolcuyla şoför arasında bir tartışma olduğu iddiası var. Şoför durağa geç geldi diye tartışma çıkmış. Zaten bizim aracımızın 21 metre fren izi var. Kasti bir durum olsa, şoförümüz neden frene bassın; direkt durağa dalar. Psikolojik tedavi gördüğü iddia ediliyor. Öyle bir durum yok. Tabii olay esnasındaki psikolojisini biz bilemeyiz.

“KENDİNİ KORUMUŞ, DENİZE ATLAMIŞ”

Yeni İstanbul Halk Otobüsleri A. Ş. Başkan Vekili Pelen, şoförün bir kişiyi bıçakla yaralaması ile alakalı soruya ise “Siz kendinizi onun yerine koyun. Yüz kişi size saldırı yapsa, siz ne yaparsınız. Kendini savunmuş. Korkudan kendisini korumak için kaçmış, denize atlamış” diye yanıtverdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı