Beşiktaş’ta Başörtülü Öğretmene Saldırmıştı! Yeni Gelişme Yaşandı

Beşiktaş'ta başörtülü olan öğretmene saldıran Berrak K. hakkında iddianame hazırlandı. İfadesinde üzgün olduğunu söyledi.
Beşiktaş’ta Başörtülü Öğretmene Saldırmıştı! Yeni Gelişme Yaşandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan olayda, ressam Berrak K., Beşiktaş’ta başörtülü öğretmene saldırmıştı. Yaşanan bu olay gündeme gelirken Berrak K. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. İstanbul Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 12 Kasım günü 22:10 sıralarında müşteki Şüheda Nur E.’nin Beşiktaş Polis Merkezi Amirliği’ni aradığı ve kimlik bilgilerini bilmediği bir kişinin kendisine saldırdığını beyan ettiği kaydedildi.

Öğretmen Şüheda Nur E. beyanında, 21:30 sıralarında Ihlamurdere Caddesi üzerinde yürüdüğü sırada daha önceden tanımadığı bir kadının kendisine tokat attığını ve ne olduğunu anlayamadığı belirtti. Kadına olay yerindeki bir erkeğin sözlü müdahalede bulunduğu söyleyen öğretmen, kadının erkek şahsa da saldırdığını belirleterek şikayetçi olduğunu ifade etti.

“TİKSİNMİŞ BİR ŞEKİLDE BAKTI”

Ressam Berrak K. ise ifadesinde, olayın yaşandığı gün saat 18:00 sıralarında Nişantaşı’nda bir galerinin açılışına gittiğini belirtti. Sergi açılışında bir miktar alkol aldığını ve Beşiktaş’a yürüdüğünü belirten kadın, yürüdüğü sırada ismini sonradan öğrendiği müştekinin kendisine doğru yürüdüğü ve kendisine tiksinmiş bir şekilde baktığını ifade etti. Bunun üzerine öğretmene tokat atarak saldırdığını itiraf eden kadın, yaşanan bu olay nedeniyle üzgün olduğunu aktardı.Beşiktaş’ta Başörtülü Öğretmene Saldırmıştı! Yeni Gelişme Yaşandı

4 YILA KADAR HAPSİ TALEP EDİLDİ

Hazırlanan iddianamede, “Şüphelinin daha önceden hiç görmediği, aralarında hiçbir irtibat ve husumet bulunmayan müştekiye karşı sırf dini inancı gereği giyim tarzından dolayı isnat edilen eylemi gerçekleştirdiği, bu haliyle şüphelinin eyleminin halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme ve kasten yaralama suçlarını kapsadığı kanaatine varılmıştır.” denildi ve şüpheli hakkında ‘Yaralama’ ve ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme’ suçlarından 1 yıl 4 aydan 4 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

  • başörtüsü
  • beşiktaş
  • kadın
  • öğretmen
  • saldırı
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.