Beşiktaş İtalya’da Altın Buldu!

Atalanta'nın 21 yaşındaki oyun kurucusu Pessina ile temas kuran siyah beyazlı yönetim, gelecek vaat eden yıldızı 6 milyon Euro gibi düşük bir bonservis ile transfer etmek üzere.

Yaz transfer sezonu tüm hareketliliği ile devam ederken Beşiktaş yönetimi İtalya’da adeta altın buldu. Avrupa kulüplerinin de yakından takip ettiği Pessina ile temas kuran siyah beyazlı yönetim 21 yaşındaki futbolcuyu ikna etti.


Atalanta’da yeteri kadar forma şansı bulamadığı için ayrılmak isteyen ve Beşiktaş’ın teklif ettiği 1,5 milyon Euro yıllık teklifi kabul eden Pessina kulüplerin anlaşmasını bekliyor. İtalyan orta saha oyuncusu kulübünde 500 bin Euro yıllık ücret alıyor, bu rakamın yarısına yakını da vergilere gidiyor. Bu nedenle Beşiktaş’ın yaptığı yıllık ücret teklifi genç oyuncusu için hayati önem taşıyor.

İTALYA BASININA GÖRE TRANSFER BİTTİ

Serie A kulübü Atalanta’nın da ilk görüşmede olumlu yanıtlar verdiği öğrenilirken pazarlıkların 6 milyon Euro civarında noktalanması bekleniyor. İtalya U21 takımında da oynayan oyuncu orta sahanın her alanında görev yapabiliyor. Geride kalan sezonda takımı ile 11 Serie A maçına çıkan futbolcunun resmi imza için bu hafta için Türkiye’ye geleceği idda edilirken İtalya basınında yer alan haberlere göre transfer, küçük pürüzler dışında tamamlandı. Abdullah Avcı’nın üzerinde titizlikle durduğu futbolcuyu mutlaka takımında görmek istediği belirtiliyor.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı