adplus-dvertising

Beşiktaş Belediyesi Ayazma Parkı’ndaki 3 ağacı kesti

Beşiktaş Ayazma Parkı’nda bulunan 3 ağaç, Beşiktaş Belediyesi ekipleri tarafından kesildi. Mahalle sakinleri ağaçların manzaranın rahat görülmesi için kesildiğini öne sürdü.
Takip et
Beşiktaş Belediyesi Ayazma Parkı’ndaki 3 ağacı kesti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Beşiktaş Ayazma Parkı’ndaki 3 ağaç, geçtiğimiz Perşembe günü Beşiktaş Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından kesildi. Mahalle sakinleri ise ağaçların oldukça sağlıklı olduğunu, manzaranın daha rahat görünebilmesi için kesildiklerini iddia etti.

Beşiktaş Belediyesi Ayazma Parkı’ndaki 3 ağacı kesti

“Manzara için kesildi” iddiası
Mahalle sakini Kıral Donklu, “Geçen gün köpeğimi gezdirmeye geldim. Onu gezdirirken ağaçların kesildiğini fark ettim. Hem ilçeye hem de büyükşehir belediyesine gereken şikayetleri yaptım. İkisi de konudan haberdar. Adeta birileri ağaçları kasten zehirleyerek kurutmuş. Çünkü ağaçlar yukarıdan aşağıya doğru kurumuş. Ağaçların yukarıdan aşağıya doğru kuruduğu zaman bir müdahaleyle kuruduğu belirtiliyor. Ağaçlar kuruyunca bu konuyla alakalı şikayette bulunmuşlar ve rapor almışlar. Rapora istinaden Park ve Bahçeler Müdürlüğü de gelip ağaçları kesmiş. Biz de buna karşı bir ses çıkardık. Zaten yeşilimiz azalıyor, çocuklarımızın ve yaşlılarımız bolca yeşile ihtiyacı var. Bunlar 30-50 yıllık ağaçlarmış. Ekim ayında ağaçların dikilmesini bekliyoruz. Bir raporla yapmışlar, yasal olmayan bir şey yok. Mühim olan bu şikayeti kimin yaptığı. Şikayeti yapan müdahaleyi de yapmış olabilir. Adeta büyük birilerinin manzarası açılmış gibi duruyor. Dikkat ederseniz kasten sağlı sollu bir manzara açılmış gibi duruyor. Rant peşinde koşmamak gerekir, yeşile hepimizin ihtiyacı var” şeklinde konuştu. Öte yandan Beşiktaş Belediyesi ise iddiaları reddetti.

Gülşah Kahveci – Batuhan Altınbaş

Beşiktaş Belediyesi Ayazma Parkı’ndaki 3 ağacı kesti

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.