Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi: “Gidenlerin yerine daha iyi oyuncular aldık”

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, iyi bir transfer dönemi geçirdiklerini belirterek, “Gidenlerden daha iyi oyuncular aldık. Ayrıca 8 Milyon Euro tasarrufta bulunduk” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş yeni transferleriyle gövde gösterisi yaptı. Başkan Ahmet Nur Çebi, 9 yeni transferle Vodafone Park’ta kameraların karşısına geçti. Karantina’daki Bernard Mensah ise etkinliğe evinde çektiği video ile katıldı.

Yeni transferler, Francisco Montero, Welinton, Josef de Souza, Aboubakar, Gökhan Töre, Atakan Üner, N’Sakala, Rachid Ghezzal ve Valentin Rosier de sırayla söz aldı ve şampiyon olmak için mücadele edeceklerini söyledi.

Ahmet Nur Çebi’nin açıklamalarından öne çıkanlar;

“Pandemi dönemi ve limitlere rağmen yapmış olduğumuz transferlerle huzurlarındayız. Kendilerinden beklentilerimizi karşılayacaklarından şüphemiz yok. Şampiyonluğu kovalayacağız, başarılı bir sezon geçireceğiz.”

“Beşiktaş için algı yaptılar ve transfer yapamadığımızı söylediler. Bu yüzden tüm transferlerimizle karşınızdayız. Transfer yapamadığımız iddialarının doğru olmadığını bu şekilde gösterme ihtiyacı duyduk. Şampiyonluğu kovalayacağız, bu yarışta biz de varız.”

“Gidenlerden daha iyi oyuncular aldık. Ayrıca 8 Milyon Euro tasarrufta bulunduk. Çoğu transferimizi tarifeli uçakla yaparak, Beşiktaş’ın her kuruşuna sahip çıktık.”

“Geçmiş yönetimlerden hesap sormak için gelmedik. Sadece yanlışların tespit edilmesi istendi. Fikret Orman’ın ihracı gibi konular mağdur yaratmak için senaryo. Gündemde böyle bir şey yok.”

“Hiçbir futbolcuya bonservis ödemedik. Sadece 200-300 bin euro kadar kiralama ücreti verdik. Kendimizi başarılı görüyoruz ve takımımızın iyi olduğunu düşünüyoruz. Transferleri ortak kararla yaptık. “Sadece bir santrfor alamadık. Onu da Ocak ayında tamamlayacağız. Beşiktaş için en iyisini yaptık.”

“Antalyaspor başkanının açıklamaları doğru değil, eksik. Biz Sangare denilen futbolcuyu istedik. Başkanın sunduğu rakamlar gerçek dışıydı ve biz de geri çekildik.”

“Kadro dışı kararlarını teknik heyetin raporu doğrultusunda aldık. Douglas bir yıldır sakat, PAOK maçında da iyi olmasına rağmen oynamadı. Isimat Mirin’den faydalanamayacağımızı düşündük. Jeremain Lens de istekleri karşılayamadı. “Sergen hocanın onaylamadığı kimseyi almadık. Sergen Yalçın’a bir daha ki sefer sorarsanız, size gerekli cevapları verecektir.”

“Rezerv Lig kurulmadı ve TFF bu kararı çok geç açıkladı. Biz de oyuncularımızı gelişmesi için kiraya gönderdik. Ancak algı yapılıyor, biz sadece Alanyaspor’a 2 futbolcu verdik. Sosyal medyada kıyamet koparıldı.”

“Kevin N’Koudou’nun sakatlığı atlatacağını düşündüğümüz için takımda tuttuk. Tyler Boyd, Ocak’ta yeniden kadroya dahil olacak.”

“Sergen Yalçın, bizim için kıymetlidir. Ne zaman isterse sözleşmesini uzatırız. Şu anda şampiyonluğa kilitlenmiş durumda. Sözleşme sorun değil.”

“Abdullah Avcı’ya ayrıldığı günden beri ödeme yapmadık. Kendisiyle anlaşma yapmaya çalışıyoruz. Araya hatırlı insanlar girdi. Avukatının açıklaması manidardır, ne demek istediğini anlamadım. Avukatlar ekonomilerine çok düşkündür, onları muhatap almam”

“Pandemi gerçekten süreci etkiledi ve süreci uzattı. Benimle ilgili çıkacak olan raporlardan çekinmiyorum. Ben korkmuyorum, hesap veremeyecek olanların trollerle sosyal medyada neler yaptıkları ortada”

“Tüm transferler zorluydu ancak Mensah transferi daha zordu. Halen daha başarısız olarak söylenmesini kamuoyunun takdirine bırakıyorum.”

”Şenol hoca, keşke Beşiktaş’tan gitmeseydi. Bunu açık açık söylüyorum. Kendisi gitmek istemedi ancak ona yapılan baskılar ve oyunlar neticesinde Beşiktaş’tan ayrılmak zorunda kaldı. Ona Milli Takımımızda başarılar diliyoruz.”

Ntvspor

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı