Berna Laçin ve Turkuvaz Medya Grubu arasındaki tartışmaya Fatih Altaylı da dahil oldu!

İktidara yakınlığıyla bilinen Turkuvaz Medya Grubu, yazılı bir açıklama yaparak, çeşitli suçlamalar yönelttiği Berna Laçin'i hedef gösterdi. Berna Laçin yaptığı açıklamada "Bir kadını ezememek delirtiyor çünkü…” dedi . Laçin, açıklama hakkında suç duyurusunda bulunacağını ifade etti. Fatih Altaylı da bir yazı yazarak olay hakkındaki fikrini dile getirdi.

Habertürk’ten Fatih Altaylı’nın yazısı…

Yayınlama ama bu metin ne!

Bu saçmalığa değinmezsem haksızlık yapmış olurum.

Sabah’ı da içinde bulunduran Turkuvaz Medya, bundan böyle Berna Laçin’in yer aldığı reklamları yayınlamama kararı almış.

Alabilir.

Ne beni ne kimseyi ilgilendirir.

Ancak bunu duyuruş biçimleri çok garip ve anlamsız.

Berna Laçin’e hakaret, yer yer iftira dolu bir metin kaleme alınmış.

Sanki bir manifesto.

Berna Laçin ile çalışan firmalara, reklamverenlere yönelik “üstü açık” bir tehdit metni gibi.

Olacak iş değil!

Fatih ALTAYLI

BERNA LAÇİN VE TURKUVAZ MEDYA GRUBU ARASINDA NELER YAŞANMIŞTI?

Turkuvaz Medya Grubu tarafından yapılan açıklama şöyle:

“İslamın kutsal şehirlerinden Medine’ye dil uzatan, Elazığ depremi gibi tüm Türkiye’nin kenetlendiği bir doğal afette bile provokasyon yapmaktan çekinmeyen, 30 bin askerimizi şehit eden teröristlere gerilla diyen, Türkiye’de bir dönem bir çok acıların yaşanmasına neden olan başörtüsü yasağını savunan sunucu Berna Laçin’in hala TV ekranlarında boy göstermesini şaşkınlıkla karşılıyoruz. Dahası, toplumun geniş bir kesiminin tepkisini çeken Berna Laçin ismi üzerinde ünlü markaların bu kadar ısrarcı olmasına da bir anlam veremiyoruz. Türk toplumunun değer yargılarına saygı gösteren bir kurum olarak bundan sonra Berna Laçin’in yer aldığı hiçbir reklamı yayınlamayacağımızı bir kez daha açıklamakta fayda görüyoruz.

Her fırsatta kutsal değerlere ve dindarlara saldırmaktan çekinmeyen Berna Laçin, İslamın kutsal şehri Medine topraklarında tecavüz rekorları kırıldığı iftirasını atarak toplumda büyük tepki toplamıştı. Berna Laçin, sosyal medya hesabı üzerinden cinsel istismar suçluları için istenen idam cezasına karşı çıkarak çok tepki toplayan “İdam çözüm olsaydı Medine toprakları tecavüzde rekor kırmazdı!” şeklinde bir tweet atmıştı. Laçin attığı tweetinde, “‘İdam çözüm olsaydı Medine toprakları tecavüzde rekor kırmazdı! Konuşturmayın şimdi beni! Bırakın artık bilim insanları, nörologlar,psikiyatrlar, psikologlar,toplum bilimciler ,hukukçular el birliği verip çare üretsin. Devlet, tribün sesleriyle toplum inşaa etmez!” ifadelerini kullanmıştı. Toplumun her kesiminden gelen tepkilere rağmen bu paylaşımını silmemekte ısrar etmişti.

Tüm Türkiye’nin kenetlendiği ve seferber olduğu Elazığ depreminde de sahneye çıkan Berna Laçin, göçük altında insanlar çıkarılırken provokasyon yapmaktan bir sakınca görmemişti. Elazığ’daki depremde can kaybını ve acıları bir kenara bırakan Laçin, “Hop güncelleme 6.5… Biliyorsunuz bir dereceden sonra o ilde vergi filan depremden dolayı muafiyet alıyor” dedi. Laçin’in paylaşımı Twitter kullanıcıları tarafından tepki çekmişti. Muhalif sanatçı görüntüsü altında insanların acıları üzerinden iğrenç paylaşımlarını sürdüren Berna Laçin, tüm tepkilere rağmen sözlerinin arkasında olduğunu belirtmişti.

Sosyal medya paylaşımları ile toplumun milli ve manevi duygularını rencide edici açıklamalar yapan ve sayısız provokasyona imza atan sunucu Berna Laçin, hala bazı markaların ekran yüzü olarak TV kanallarında, gazetelerde ve internet sitelerinde boy göstermeye devam ediyor. Toplumun kutsal değerlerine saygısı olmayan ve her fırsatta bu değerlere hakaret etmekten çekinmeyen Berna Laçin’in ünlü markaların erkan yüzü olarak ulusal medya kuruluşlarında boy göstermesini kabul etmiyoruz. Turkuvaz Medya Grubu olarak, Berna Laçin’in hiçbir reklamına internet sayfalarımızda yer vermeyeceğimizi açıklamakta fayda görüyoruz.

Oyuncu Berna Laçin, Turkuvaz Medya’nın “Türk toplumunun değer yargılarına saygı gösteren bir kurum olarak bundan sonra Berna Laçin’in yer aldığı hiçbir reklamı yayınlamayacağımızı bir kez daha açıklamakta fayda görüyoruz” açıklamasına cevap verdi. Laçin, açıklama hakkında suç duyurusunda bulunacağını ifade etti.

BERNA LAÇİN NE DEDİ?

Oyuncu ve sunucu Berna Laçin’den kendisine çeşitli suçlar yönelterek reklamlarını yayımlamayacaklarını açıklayan Turkuvaz Medya Grubu’na cevap geldi.

Laçin söz konusu açıklamada kendisine ifitra atılığını ve suç duyurusunda bulunacağını söylerek,”Bu açıklama ile ilgili suç duyurusunda bulunacağımı kamu oyuna bildiririm! Hakkımdaki suçlamaların tamamı yalandır! Başörtüsü yasağını desteklediğime dair uydurma iddia, kamuyu aldatmak ve iftira atmaktır! Benimle ilgili tek bir mahkeme, suç, ceza ve soruşturma yoktur” ifadelerini kullandı.

​Sadece başörtüsü değil, bütün özgürlüklerden yana olduğunu ifade eden Laçin, açıklamayı yapan Turkuvaz Grubu’ndan tekzip istedi.

Laçin’in açıklaması şu şekilde:

“Sadece başörtüsü değil her konuda özgürlükten taraf durduğum ortadadır. Başörtüsü ile ilgili her fırsatta kadınların özgür seçimlerinden yana olduğunu dile getirdim. Bugüne kadar böyle çirkin bir dedikodu ve iftira ile hiç karşılaşmadım. Turkuvaz Grubu derhal tekzip etmelidir! Çok yalan, saptırma haberle karşılaştım ama bin yol önce önce kalkmış “Başörtü Yasağı”nı desteklemek gibi saçma ve uydurma bir suçlama karşısında ben bile şaşırdım. Kötülük ve yalan sınır tanımıyor. Pek aldırmam normalde ama bu defa çizgi çok aşıldı!

3 gün önce basın toplantıma katılan,yeni projemin haberini haberi yapan,beni yayınlayan Sabah-ATV Türkuvaz M. Bugün ortada hiçbir şey yokken,geçmişe dönük iftira ve mesnetsiz iddialarda bulunmuştur. Bu suni gündemin parçası olmamak için konuyu kapatıyorum ve hukuka başvuruyorum.”

Berna Laçin ve Turkuvaz Medya Grubu arasındaki tartışmaya Fatih Altaylı da dahil oldu! Berna Laçin ve Turkuvaz Medya Grubu arasındaki tartışmaya Fatih Altaylı da dahil oldu! Berna Laçin ve Turkuvaz Medya Grubu arasındaki tartışmaya Fatih Altaylı da dahil oldu! Berna Laçin ve Turkuvaz Medya Grubu arasındaki tartışmaya Fatih Altaylı da dahil oldu!

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı