adplus-dvertising

Berna Laçin ‘gazeteci olarak’ korona aşısı yaptırdı, ortalık karıştı!

Berna Laçin, 'basın kartı'nı kullanıp korona aşısı olunca büyük tepki çekti. Fatih Altaylı ve Alişan Berna Laçin'i yerden yere vurdu.. Sosyal medyada bu olayla karıştı ve Berna Laçin Twitter'da TT oldu.
Takip et
Berna Laçin ‘gazeteci olarak’ korona aşısı yaptırdı, ortalık karıştı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sanatçı Berna Laçin’in Basın Kartı olduğu için aşı yaptırdığını açıklamasına gazetecilerden tepki geldi. Habertürk Yazarları Fatih Altaylı Ve Sevilay Yılman Berna Laçin’e nasıl aldın o kartı diye sordu.

View this post on Instagram

A post shared by Berna Laçin Eşiz (@bernalacin35.5)

Berna Laçin, ‘gazeteci’ kontenjanından koronavirüs aşısı oldu. Sosyal medyada gazeteciler bu duruma isyan ederken, Fatih Altaylı Berna Laçin’i adeta topa tuttu.

Berna Laçin’in ‘hak savunuculuğu’nun lafta olduğunu belirten Altaylı, “Sözde hak hukuk savun, ama çıkarın söz konusu olunca ne hak kalsın, ne hukuk ne adalet… ” ifadelerini kullandı. İşte Fatih Altaylı’nın o yazısından bazı bölümler…

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Türkiye’de yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı süren aşılama çalışmalarıyla ilgili olarak bir köşe yazısı kaleme aldı.

Berna Laçin’in de basın kartı sahibi olması nedeniyle aşı hakkı kazandığını hatırlatan Altaylı, “Berna Laçin. Duyarlılık abidesi. Kendine göre en ufak bir haksızlık gördüğü zaman, herkese talkın vermekten çekinmeyen, hak hukuk savunucusu. Ama lafta” dedi.

Laçin’in 50 yaşında olduğunu hatırlatan Altaylı, “Ama adalet ve hak hukuk anlayışı, kendi çıkarı, kendi menfaati kadar. Kendi lehine haksızlık olduğu zaman hak hukuk hak getire. Korona aşısını olmuş” ifadesini kullandı. Altaylı, şöyle devam etti:

“Kendinden büyükler ve kendisinden daha büyük altındaki riskli vatandaşlar aşı bekleyedursun Berna Laçin kendini korumaya almış. 50 yaşında. Haliyle sormuşlar. ‘Yaşınız tutmuyor, nasıl oldunuz?’ diye. O da şecaat arz ederken, sirkatin söylemiş. ‘212’li basın çalışanıyım’ diye. Gerçekten basın çalışanı olduğu halde 212’li olmadığı için olamayan onlarca muhabire, kameramana nazire yaparcasına. Haksızca edinilmiş gazeteci kimliği ile haksızca aşı olmak.

‘Bu ülke ve bu ülkenin insanları artık beni hiç şaşırtmıyor’

Ben basın çalışanıyım. O hanımefendiden 10 yaş kadar büyüğüm, ben olmadım. Berna Laçin olmuş. Ne güzel. Sözde hak hukuk savun, ama çıkarın söz konusu olunca ne hak kalsın, ne hukuk ne adalet.

Peki şaşırdım mı? Tabii ki, Hayır. Enver Aysever vakasında da şaşırmamıştım. Bu ülke ve bu ülkenin insanları artık beni hiç şaşırtmıyor. İster sağda olsun, ister solda. İster önümde olsun, ister arkamda. Kızıyor muyum? Asla. Başka bir beklentim olsa kızarım. Ama beklentimi karşılıyorlar. Niye kızayım ki! Eldeki bu işte.”

BERNA LAÇİN’DEN DE YANIT GELDİ

Fatih Altaylı’nın sözlerine karşılık sosyal medya hesabından açıklama yapan Berna Laçin “F. Altaylı’nın aşı olmadığı bilgisi doğru ise bir problem var demektir. Çünkü haklı ve mümkün değil. Dün benimle birlikte 48-50 yaş arası pek çok basından arkadaşım aşı oldu. ENabız’dan gelen hak ile aşı olana anlamsız şekilde saldırıldığı için aşı olduğunu söylemez insanlar artık.” dedi.

Berna Laçin ‘gazeteci olarak’ korona aşısı yaptırdı, ortalık karıştı!

SEVİLAY YILMAN FAHRETTİN ALTUN’A SESLENDİ

Habertürk Yazarı Sevilay Yılman da Berna Laçin’e basın kartı konusunda tepki gösterrken, kendisine de hala basın kartı verilmediği için Cumhurbaşkanlığı İletişim başkanı Fahrettin Altun’a seslendi.

”Yıllarını bu meslekte harcamış gazeteciler işsizlikten veya benim gibi çalışan olmasına rağmen prosedürler gereği basın kartını alamayanlar varken Berna Laçin nasıl aldı?

Berna Laçin’in basın kartı varmış… Birçok gazeteci arkadaşımız 212 siz ya da işsiz olduğundan basın kartı sahibi olamazken Berna Laçin ne alaka? Ele verir talkımı kendi yutar salkımı bu tiplerden gına geldi gerçekten. (Bu arada ben de hala alamadım kartımı @fahrettinaltun” )

Berna Laçin ‘gazeteci olarak’ korona aşısı yaptırdı, ortalık karıştı!

Koronavirüs aşısı yaptıran Berna Laçin ile Alişan birbirine girdi

Oyuncu Berna Laçin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda basın kartı olduğu için koronavirüs aşısı yaptırdığını söyledi. 50 yaşındaki Laçin’in basın kartından dolayı aşı yaptırmasına tepkiler büyürken bir eleştiri de Alişan’dan geldi. Sert bir dille Laçin’i eleştiren Alişan, “Siz ne zaman gazeteci oldunuz” diyerek tepki gösterdi. Laçin ise Alişan’a sert bir dille cevap verdi.

Oyuncu Berna Laçin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla BionTech aşısı olduğunu duyurdu. 50 yaşındaki basın çalışanlarına özel çıkarılan sarı basın kartına sahip olduğu için aşı yaptırdığını söyleyen Laçin’e tepkiler çığ gibi büyümeye başladı.

Berna Laçin ‘gazeteci olarak’ korona aşısı yaptırdı, ortalık karıştı!

BASIN ÇALIŞANI OLDUĞU İÇİN AŞI YAPTIRDI

Tepkilerin ardından “Sana nasıl sıra geldi?” diye soran takipçilerine cevap veren Laçin, “Arkadaşlar 212’liyim basın çalışanı olarak kartı olanlara tanımlanmış aşı” cevabını verdi. Laçin ayrıca, “Bu arada ‘ben aşımı bir başkasına devredebilir miyim?’ diye sordum, olmuyor, bu da bilginize” dedi.

“ANNENİZ BANA SORDUĞU GİBİ SİZE DE SORDU MU?”

Ünlü türkücü Alişan da aylar önce gönüllü olarak aşı yaptırmış ve tepki çekmişti. O dönem Berna Laçin’in annesinin kendisine tepki gösterdiğini hatırlatan Alişan, Laçin’e şu sözlerle sitem etti: “Ben test aşamasında gönüllü olduğumda, anneniz sormuştu ya ‘Alişan nasıl aşı oldu? diye… Siz aşı olduğunuzda da anneniz sordu mu size, ‘Kızım ne zaman gazeteci oldun?’ diye Berna Hanım…”

“BANA DEVLET VERDİ, SİZİN ÇEVRENİZDEKİ GİBİ BİR DURUM YOK”

Alişan’ın tepkisine sessiz kalmayan Laçin ise “Benimle yatıp kalkıyor. Çok tontiş. Annem sormadı çünkü okur yazar, gazete okur, benim de yıllardır tüm köşe yazılarımı okur. Ben gazete çalışanı olarak 10 yılı doldurduktan sonra resmi olarak Devlet verdi yani sizin çevrelerde olduğu gibi gaydırı gubbak durum yok” dedi.

Berna Laçin ‘gazeteci olarak’ korona aşısı yaptırdı, ortalık karıştı!

BASIN KANUNU NEDİR?

212 sayılı basın iş yasası; Türkiye’de yayınlanan gazete ve mevkutelerle haber ve fotoğraf ajanslarında her türlü fikir ve sanat işlerinde çalışan ve İş Kanunundaki “işçi” tarifi şümulü haricinde kalan kimselerle bunların işverenleri hakkında uygulanır.

Berna Laçin ‘gazeteci olarak’ korona aşısı yaptırdı, ortalık karıştı!

BERNA LAÇİN’E SOSYAL MEDYADAN TEPKİ

Berna Laçin ‘gazeteci olarak’ korona aşısı yaptırdı, ortalık karıştı! Berna Laçin ‘gazeteci olarak’ korona aşısı yaptırdı, ortalık karıştı! Berna Laçin ‘gazeteci olarak’ korona aşısı yaptırdı, ortalık karıştı! Berna Laçin ‘gazeteci olarak’ korona aşısı yaptırdı, ortalık karıştı! Berna Laçin ‘gazeteci olarak’ korona aşısı yaptırdı, ortalık karıştı! Berna Laçin ‘gazeteci olarak’ korona aşısı yaptırdı, ortalık karıştı!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.