Bergüzar Korel İçin Koruma Tedbiri Alındı

Geçtiğimiz günlerde ablası Zeynep Korel’in açıklamaları sonrası Bergüzar Korel, avukatı aracılığı ile koruma talebinde bulundu ve mahkeme kabul etti.

Zeynep Korel’in yaptığı açıklamalar magazin gündemine bomba gibi düşmüştü. Zeynep Korel açıklamalarında kardeşini ve annesini eleştirdi ve Amerika’da evlere temizliğine gittiğini, 70 liraya da köpek gezdirdiğini söylemişti.

Bu süreçten sonra yaşanan olaylar neticesinde Bergüzar Korel koruma tedbiri talebi ile başvuruda bulundu. Bergüzar Korel’in ajansı da bu konu ile ilgili olarak bir açıklama yayınladı.

Bergüzar Korel’in ajansının yaptığı açıklama:

Değerli Basın Mensupları,Bir süredir bazı basın ve yayın kanalları üzerinden Bergüzar Korel’in kişiliği ve aile hayatı ile ilgili asılsız açıklamalar yapılmakta olduğuna üzülerek şahit olmaktayız. Bu açıklamalar özellikle hamile olduğu bu hassas dönemde kendisini ve tüm aileyi son derece üzmüştür. Maruz kaldığı mağduriyet ve bu süreçte yapıcı tüm çabalarının da sonuçsuz kalması sebebiyle üzülerek mahkemeye başvurmak durumunda kalmış ve Avukatı Naim Karakaya tarafından yapılan koruma tedbiri talebi İstanbul Aile Mahkemesince kabul edilmiştir. Mahkeme tarafından Bergüzar Korel’e, yazılı, sözlü, online, basın yolu ile ve sair herhangi bir şekilde psikolojik şiddet de dahil olmak üzere her türlü tehdit, hakaret, aşağılama, iftira veya küçük düşürücü söz ve davranışlarda bulunulması engellenmiştir.

Mahkeme kararı uyarınca, verilen tedbirlere uyulmaması halinde kanunda öngörülen cezai yaptırımlar aynen uygulanacaktır. Sağduyulu tüm tarafların alınan mahkeme kararına saygı göstereceğine inancımız tamdır.Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı