Bergen Filminde Bomba Ayrılık: Serenay Sarıkaya Yerine Demet Evgar

Bergen hayranları tarafından merakla beklenen ancak iki yıldan bu yana bir türlü çekimleri başlamayan Bergen filminde tüm dengeleri değiştirecek bir ayrılık yaşandı. Bergen karakterine can vermesi planlanan Serenay Sarıkaya, projeden ayrıldığını açıkladı. Yerine Demet Evgar'ın ismi geçiyor.
Takip et
Bergen Filminde Bomba Ayrılık: Serenay Sarıkaya Yerine Demet Evgar
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 2

Sanat dünyasının en önemli isimleri arasında yer alan Bergen, sesi kadar acı hayat hikayesiyle de sanatseverlerin aklındaki yerini korumaya devam ediyor. 2 sene önce Bergen’in hayatının film olacağının açıklanmasının ardından Bergen hayranları tarafından merakla beklenen süreç, gittikçe uzamıştı. Hem koronavirüs salgını hem de projeden kaynaklı sorunlar nedeniyle film bir türlü sete çıkamamıştı.

PROJEDE BOMBA AYRILIK GELDİ

Bergen filminin bir hayli geç kalmasının yanı sıra projeyle ilgili önemli gelişmeler yaşandı. Bergen rolünü canlandırması planlanan Serenay Sarıkaya, çekim takviminin başka projelerine denk gelmesi nedeniyle çok severek hazırlandığı Bergen rolünü canlandırmayacağını açıkladı.

DEMET EVGAR’IN İSMİ GEÇİYOR

Merakla beklenen filmdeki değişikliğin tüm dengeleri değiştireceği yorumları yapılırken, Sarıkaya’nın yerine kimin geleceği de merakla bekleniyordu. İddialara göre yapımcıların Demet Evgar’la görüştükleri ve Bergen rolü için en güçlü adayın Demet Evgar olduğu öne sürüldü. Evgar son olarak “Alev Alev” isimli dizide başrol olarak yer aldı.

Bergen Filminde Bomba Ayrılık: Serenay Sarıkaya Yerine Demet Evgar

SERENAY SARIKAYA’DAN BERGEN FİLMİ AÇIKLAMASI

Diğer yandan ünlü oyuncu Serenay Sarıkaya, sosyal medya hesabından Bergen filminde neden rol almadığına ilişkin açıklamada bulundu. Sarıkaya, projenin değişen çekim takviminin kendisine uymadığını belirterek, severek hazırlandığı projeden ayrıldığını duyurdu.Sarıkaya, Instagram hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:”Sevgili arkadaşlar; yaklaşık iki buçuk seneyi aşkın zamandır heyecanla hazırlandığım ve hayata geçmesini beklediğim Bergen’in hayatını konu alan film, defalarca kez pandemi ve farklı sebepler yüzünden ertelenmek zorunda kalmıştı.

Bergen Filminde Bomba Ayrılık: Serenay Sarıkaya Yerine Demet Evgar

“SİZLERLE DE PAYLAŞMAK İSTEDİM”

Kısa bir süre önce tarafıma iletilmiş olan yeni çekim takvimi, önceden belirli olan iş takvimimle çakıştığı için Bergen filminde olamayacağımızı yapımcılarımızla paylaşmıştım, sizlerle de paylaşmak istedim. Tüm Bergen filmi ailesine bu yolculuklarında başarılar dilerim”

Bergen Filminde Bomba Ayrılık: Serenay Sarıkaya Yerine Demet Evgar

BERGEN KİMDİR?

15 Temmuz 1959’da Mersin’de doğdu. Müzik kariyerine 1982 yılında çıkardığı Şikayetim Var adlı albümü ile başladı. 31 Ekim 1982’de kocası tarafından yüzüne atılan kezzap sonucu iki gözünü de kaybetti, daha sonra sol gözü görme yetisi kazandı ve sağ gözünün hasarı yüzünden saçlarını sağ gözünün üzerine atmasıyla, bazense güneş gözlüğüyle olan imajıyla akıllarda kaldı.

1986’da yayınladığı dördüncü stüdyo albümü “Acıların Kadını”nı albümü ve kendi hayat hikayesini anlatan albümle aynı adlı filmde oynamasının ardından “Acıların Kadını” olarak anılmaya başladı. Sanat yaşamı boyunca Sen Affetsen Ben Affetmem, Kader Diyemezsin, Benim İçin Üzülme, Elimde Duran Fotoğrafın, Neden Dönmesin? gibi pek çok şarkı bıraktı.14 Ağustos 1989’u 15 Ağustos’a bağlayan gece, Pozantı, Adana’da boşandığı eşi tarafından kurşunlanarak öldürülen; 30 yıllık kısa yaşamına 6 long play, 11 kaset, 129 şarkı ve 1 video filmi sığdıran Bergen memleketi Mersin’e defnedildi. Toroslar, Mersin’deki asri anıt mezarlık ziyarete açıktır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (2)
XX
28 Mayıs 2021, 15:34 tarihinde yazildi

bence Serenay acilarin kadini filmindeki bergen daha uygundu demet Evgar uymadi ..eee bunaltiniz Serenayi iyde yapti cekilmekle.onu cok seviyoruz hic reklamda gööremiyoruz:-(

  • Cevapla
  • 0
PP
28 Mayıs 2021, 15:32 tarihinde yazildi

tabiki yorum yaptik siz koymamissiniz

  • Cevapla
  • 0