adplus-dvertising

Beren Saat’ten öğrencilik yıllarıyla ilgili dikkat çeken “başörtüsü” açıklaması!

Beren Saat ile Kenan Doğulu ‘EKO İKLİM Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi ve Fuarı’nda açıklamalarıyla Twitter’da gündem oldu. “Öğrencilik dönemimde başörtüsünün üzerine peruk takmak mecburiyetinde kalan sınıf arkadaşlarım oldu ve geçen seneler içinde eğitim eşitliğinin sağlanmasına hepimiz çok sevindik” diye sözlerine başlayan Beren Saat'in konuşması haberimizde.
Takip et
Beren Saat’ten öğrencilik yıllarıyla ilgili dikkat çeken “başörtüsü” açıklaması!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kenan Doğulu ve Beren Saat, Ankara’da gerçekleştirilen ‘EKO İKLİM Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi ve Fuarı’nda yaptığı konuşmayla gündeme geldi. Beren Saat’in yaptığı konuşma sosyal medyada en çok konuşulan konular arasına girdi. Saat takipçilerinden hem destek hem de tepki gördü.

“Öğrencilik dönemimde başörtüsünün üzerine peruk takmak mecburiyetinde kalan sınıf arkadaşlarım oldu ve geçen seneler içinde eğitim eşitliğinin sağlanmasına hepimiz çok sevindik” diye sözlerine başlayan Beren Saat konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Ancak ardından ‘kadının kıyafeti siyasete malzeme yapılıyor, eğitim sistemimiz geriliyor, kadın bakanlığı kapatılıyor, kadınlar haklarını sistematik bir biçimde kaybediyor’ diyerek rahatsızlıklarımızı dile getirdiğimizde ‘köprülere, yollara bak ne kadar iyi çalışılıyor’ yanıtını aldık. Basında, sanatta sansüre isyan ettiğimizde ‘yüzümüzü hep Batı’ya döndük şuanda birazcık da Doğu’ya bakalım’ dendi. O günlerde harekete geçebilecek pek çok kişi göz yumduğu için bugün ülkemizin en kıymetli üniversiteleri saygınlığını yitiriyor.”

Beren Saat’ten öğrencilik yıllarıyla ilgili dikkat çeken “başörtüsü” açıklaması!

“ÖĞRENCİLER DERSLERE AÇ GİRİYOR”

Beren Saat konuşmasının devamında ise “Öğrenciler derslerine karınlarını doyuramadan giriyor. Türkiye teknolojide, bilişimde dünyanın gerisinde kalıyor ve kadın cinayetlerinde her sene yüzlerce kadının hayat hakkı elinden alınıyor” diye devam etti ve ekledi:

“Türkiye sanatta sporda kan kaybetmeye başladı. Yetkin akademisyenler öğrencilerine erişemiyor. Kadınlar korkmuş, gençler hayalsizleşmiş, insanlarımız gittikçe kültürsüzleşmiştir. Şuanda benzer isyanlarımız iklim için. Gezegenimiz yangınlarla, sellerle bizi uyarmaya çalışıyor. Müsilaj bir üniversite öğrencisinin aydınlık zihninin üstünü kaplamaya çalışan başörtüsü üstü peruk gibi berrak denizin üstünde duruyor.

IRKÇILIK ÇOCUKLARIMIZIN KADERİ OLMASIN

Dünyanın her yerinde çocuklar her fırsatta ‘geleceğimi kirletmeyin’ diyerek seslerini duyurmaya çalışıyor. Ve büyükleri olarak biz göz yummaya devam edersek savaşlar sebebiyle göç etmek mecburiyetinde kalan çocuklara iklim nedeniyle göç etmek mecburiyetinde kalan çocuklar da eklenecek. Dünya Bankası’nın çalışmasına göre 2050 senesine kadar 216 milyon insanın su ve gıda kıtlıkları ve aşırı hava olayları sebebiyle göç etmesi bekleniyor.

Türkiye’nin Suriyeli mültecilere kucak açması nedeniyle yaşadıklarını birazcık düşünün. Barınma sağlık ve eğitim haklarından mahrum kalan çocukları düşünün. Sokaklarımızda meydana gelen çatışmaları da hatırlayalım yahut Türk misafirperverliğimizin bu şekilde bir vaziyetten nasıl sınandığını…

Kıtlık, kuraklık, eşitsizlik, ırkçılık çocuklarımızın kaderi olmasın. Berrak denizlerle çevrili bereketli Anadolu toprağının sağlıklı, umutlu Atatürk çocuklarını zeytinleriyle besleyebildiği yarınlar için lütfen göz yummayalım.

KENAN DOĞULU’DAN ‘MÜZİK YASAĞI’ TEPKİSİ

Kenan Doğulu ise konuşmasında müzik emekçilerini zor vaziyette bıraktığını belirterek, yetkililerden gece saat 00.00’da bitmek mecburiyetinde kalan müzik yasağının kaldırılmasını istedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.