adplus-dvertising

Berdan Mardini kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, Berdan Mardini’nin yeni sevgilisi kim?

Şarkıcı Berdan Mardini, bu akşam Kanal D ekranlarında yayınlanan Şarkılar Bizi Söyler programına konuk olarak katılıyor. İzleyenlere şarkıları ile keyifli anlar yaşatan Berdan Mardini ile ilgili aramalar arttı. Peki, Berdan Mardini kimdir, kaç yaşında? Şarkılar Bizi Söyler konuğu Berdan Mardini evli mi? Berdan Mardini eski hali, estetiksiz hali, yeni, sevgilisi ve merak edilenler haberimizde.
Takip et
Berdan Mardini kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, Berdan Mardini’nin yeni sevgilisi kim?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

1978 Diyarbakırlı olan şarkıcı aslen Mardinli. 7 çocuklu bir ailenin 6. çocuğu olarak doğan Berdan Mardini yaptığı şarkılarla her dönem konuşulmayı bildi. 2010 yılında Paris’te yaşayan sevgilisi Fatoş Mardini ile evlenmesi magazin basınında yer almıştı.

Berdan Mardini kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, Berdan Mardini’nin yeni sevgilisi kim?

Berdan Mardini’nin eşi Fatoş Hanım hakkında ‘ Eşim ayağımı yıkar, terliklerimi ayağıma getirir bana hizmet eder’ sözleri evliliğinden daha çok konuşulmuştu. Sanatçı ve karısı Fatoş Mardini o dönem çok konuşuşmuştu. Berdan Mardini iki çocuğunun annesi Fatoş Yelliler’den aldatma nedeniyle boşanmıştı.

Berdan Mardini kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, Berdan Mardini’nin yeni sevgilisi kim?

BERDAN MARDİNİ KİMDİR?

Anne ve babası Mardin‘in Yaylabaşı köyünden olan Mardini, 5 Kasım 1978‘de Diyarbakır‘da doğdu. Yedi kardeş’in 6. sı olan olan Mardini’nin babası T.Z.D. Kurumunda çalışan bir devlet memuruydu. Babasının mesleği nedeniyle eğitimini değişik illerde sürdürmek zorunda kaldı.

İlkokul ikinci sınıfa kadar Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde okudu. Daha sonra babasının tayini çıkınca, ailesiyle birlikte Isparta’nın Gelendost taşındı. İlkokul üçüncü sınıfa Gelendost’ta devam etti. O yıllarda yeteneği ön plana çıkmaya başlıyordu. Okulda oynadığı piyes, tiyatro gibi sanat alanlarında sesinin güzelliği çevresi tarafından fark edildi.

BERDAN MARDİNİ EĞİTİM HAYATI

İlkokul 5.sınıfta düzenlenen ilçeler arası şiir yarışmasında üçüncü oldu. Daha sonra ortaokul yıllarında okulun düzenlediği bir çok sosyal ve kültürel faaliyetlerde görev aldı. Ortaokulda üç, lisede iki sene tiyatro oynadı. Yine okulun düzenlemiş olduğu ses yarışmasında birinci oldu. O a merak sarmaya başlamıştı. Enstrüman çalmayı çok istiyordu. Okulun açmış olduğu bağlama kursuna ablası ve ağabeği yazıldığı için kendisi yazılamadı. Ama o kadar hevesliydi ki ağabeyi ve ablası evde çalışırken onları seyreder, daha sonra bağlamayı gizlice alıp kendi kendine çalışırdı. Bir süre sonra kendide bağlama çalmaya başladı. Derken babası emekli oldu ve ağabeğiyle ablasının, daha önce gittiği İstanbul’a yerleşmek zorunda kaldı.

BERDAN MARDİNİ MÜZİK HAYATINA GİRİŞİ

İstanbul’da Avcılar’a yerleşti. Avcılar Süleyman Nazif Lisesi’nde eğitimine Lise üçüncü sınıftan devam etti. Bir senelik okul yaşantısı içerisinde yine okulun düzenlediği konser ve faaliyetlerde yer aldı. Üniversite sınavını kazanamadı ve iş hayatına atıldı. Babasının açmış olduğu tekstil firmasında kardeşleriyle birlikte çalışmaya başladı. Burada işin bütün safhalarında çalıştı. Ortacı, makineci ve pastalcı olarak çalıştı. İki senesini burada geçirdikten sonra firmalarının yakınındaki bağlama kursuna yazıldı. Orada çok iyi bağlama çalan birine rastladı. Bir gece onunla birlikte Avcılar sahilde bir bara gidip eğlenmeye karar verdiler. O barda ses düzeni henüz yeni kurulduğu için herkes kendi masasında çalıp söylüyordu. Kendi kendilerine mırıldanırken barın sahibi rica etti ve ses düzeniyle okumasını istedi. Orada bir iki türkü okuyunca çok beğenildi ve geceleri sahneye çıkması istendi.

BERDAN MARDİNİ VE ESKİ EŞİ FATOŞ YELLİLER ARASINDA NELER YAŞANDI?

Berdan Mardini kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, Berdan Mardini’nin yeni sevgilisi kim?

Fatoş Yelliler, ünlü şarkıcı Berdan Mardini ile boşanma aşamasındayken iş adamı Gökhan Göz ile yasak aşk yaşadığını itiraf etmiş ve magazin gündemine bomba gibi düşmüştü. Geçtiğimiz mart ayında iki çocuğunun annesinden boşanan Mardini, biten evliliği hakkında konuştu.

Berdan Mardini kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, Berdan Mardini’nin yeni sevgilisi kim?

En büyük vicdansızlık namussuzluk: TV8’de yayınlanan Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa programına konuk olan Berdan Mardini, biten evliliği için “İyi insanlar size güzel anılar bırakır, kötü insanlar da iyi tecrübeler bırakır. Ne olursa hiçbir anlatmayacağımı her şeyi apacık ortada olduğunu söyledik. Çocuklarım büyüyor biri 11 biri 8 yaşında. Onlar için çok konuşmak istemedim. Zaten yargı sürecindeki bir olay. Çirkin bir konuda tekrar ben de mi çirkinleşeyim. Kendi örf ve adetime göre davranmaya devam ediyorum. Eski Berdan’la şu anki Berdan aynı değil. Namussuzluğu çıplaklık olarak görürdük. Ama şimdi bana göre en büyük namussuzluk vicdansızlık” dedi.

Berdan Mardini kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, Berdan Mardini’nin yeni sevgilisi kim?

Eski eş Fatoş Yelliler’den açıklama geldi: 12 yıl boyunca kocalık-babalık yapmış olsaydınız bu evlilik hala devam ediyor olacaktı. Çocukların annelerini görmemeleri o yaşta çocukları cezalandırmak demek.

Konuşursam hapsi boylarsın: Ben konuşmaya başlarsam önce devlete karşı yapılan illegal işlerinizden başlarım. Hepsini belgeli ispatlarım. O zaman hapsi boylarsınız. Ne itibarınız kalır ne de velayet. İlla çocuk bakmak istiyorsanız önce evlilik çerçevesinde gizli yaptığınız yasak aşktan olup masum, hiç görmeyip sahip çıkmadığınız çocuktan başlayın.

Berdan Mardini kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, Berdan Mardini’nin yeni sevgilisi kim?

Benim çocukların hala kardeşleri olduğunu bilmiyorlar. Psikoloji bozulmasın, babalarını yanlış tanımasınlar diye büyüdüklerinde gereğince anlatılır dedim. Her şeyden önce kendi hırs, nefret, kin ve öfkenizden önce çocuklarınızı düşünseydiniz siz de TV’lerde annelerini kötülemeden önce sekiz yaşında bir kız çocuğuna senin annen o… diyecek kadar iyi babasınız doğru! Ayakta alkışlıyorum” dedi.

Berdan Mardini kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, Berdan Mardini’nin yeni sevgilisi kim?

BERDAN MARDİNİ YENİ AŞKI

Berdan Mardini’nin yatak pozu sonrası sevgilisi ortaya çıktı! Komşusu Morena Taraku’yla aşk yaşıyor

10 yıl süren evliliğini olaylı bir şekilde noktalayan Berdan Mardini’nin yeni bir aşka yelken açtığı iddia edildi.

Dünyaca ünlü Kosovalı R&B sanatçısı Morena Taraku ile yeni bir aşka yelken açan Berdan Mardini’nin yakın çevresine, “Morena’da aşk duygusunu gerçek anlamda yaşadım. Onunlayken çok mutluyum, hayatı tekrardan onunla buldum” dediği iddia edildi.

Berdan Mardini kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, Berdan Mardini’nin yeni sevgilisi kim? Berdan Mardini kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, Berdan Mardini’nin yeni sevgilisi kim?

BERDAN MARDİNİ ESTETİKSİZ HALİ

Berdan Mardini kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, Berdan Mardini’nin yeni sevgilisi kim?Berdan Mardini kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, Berdan Mardini’nin yeni sevgilisi kim? Berdan Mardini kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, Berdan Mardini’nin yeni sevgilisi kim?

BERDAN MARDİNİ ALBÜMLERİ

Bir iki yıl Bakırköy’de sahne aldıktan sonra Etiler Zorba Taverna haftanın bir günü türkü gecesi yapmasını istemişti. Pazar günleri orada çıkmaya başladı. Bir dönem sonra şu sıralar da sahne aldığı yer olan Taksim Mektup Bar’da çıkmaya başladı. Sahne yıllarına başladıktan sonra kendisinden iki yaş büyük olan ağabeğide gitar çalmaya başlayarak Berdan’a sahnede eşlik etmeye başladı. Nihayet profesyonel çalışması 2000 yılının kasım ayında piyasaya çıktı. Albümü Canan Prodüksiyon tarafından yapılmıştı. Ama gerek yapım hatası gerekse tanıtım hatası kitlelere onu ulaştıramamıştı. Bu albüm kendisi için iyi bir tecrübe oldu. 2000 yılından 2002 yılına kadar bu anlamda mücadele verdi ve sonunda istediği albümü yaptı.

ALBÜMLERİ
2002 Aman Aman
2004 Türküler
2004 Sen Var Ya Sen
2005 Senden Çocuğum Olsun
2006 Annem Kızıyor
2008 Hazır mısın?
2011 Çek Tetiği
2013 Dur Bari
2016 Kimim Ben

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.