Berberin koronavirüs testi pozitif çıktı!

Burdur'un Bucak ilçesi Kocaaliler Beldesinde berberlere gerçekleştirilen koronavirüs testinde bir kişinin test sonucu pozitif çıktı. Berberlerin açıldığı ilk gün Kocaaliler Beldesinde bir berberin koronavirüs testi pozitif çıktı. Test sonucu pozitif çıkan berberin işyeri ve evi karantina altına alındı.

Corona virüsü salgın hastalık önlemleri kapsamında Bilim Kurulu ve İçişleri Bakanlığı genelgeleriyle faaliyetleri durdurulan berber, kuaför ve güzellik salonları bugün tekrardan iş başı yaptı.

Burdur Valiliği bu konuda bir ilki uygulayarak, kent genelinde faaliyet gösteren berber, kuaför ve güzellik salonlarında çalışanlara Covid-19 testi yapılmasına karar verdi.

BERBERİN TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Burdur Valiliği’nin uyguladığı önlem kapsamında Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler beldesinde bir berbere de corona testi yapıldı. Testi olumlu çıkan bir berber karantinaya alındı.

TEMASTA BULUNANLARA TEST YAPILACAK

Berber A.T.’nin karantinaya alınmasının sonrasında, kendisiyle temasta bulunanlarla alakalı de çalışma başlatıldı. Berber dükkanını bugün açtığı tespit edilen A.T.’nin tıraş işlemi yaptıklarının yanı sıra beldede temasta bulunduğu 50’ye yakın kişinin corona virüsü testine tabi tutulacağı kaydedildi.

Beldenin giriş ve çıkışlarının ise toprak dökülerek kapatıldığı söylendi.

BELEDİYE BAŞKANI MASKE VERMİŞ

Öte yandan bugün belde halkı ile görüşmek üzere bölgeye giden Kocaaliler Belediye Başkanı İYİ Partili Selahattin Gökce ile İYİ Partili İl Genel Meclis Mensubu Niyazi Bülbül ve İYİ Parti İlçe Başkanı Safa Sönmez’in, berber A.T.’nin dükkanına uğradığı ve kendisine siperlikli maske verdiği gün yüzüne çıktı.

Belediye Başkanı Selahattin Gökce’ye de A.T. ile temasta bulunduğu gerekçesiyle corona virüsü testi yapıldığı söylendi.

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı