Berat Albayrak’a Bütçe Görüşmelerinden El Çektirildi İddiası!

İYİ Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, Berat Albayrak'a bütçe görüşmelerinden el çektirildiğini iddia etti. Albayrak'ın yerine Fuat Oktay bakıyor.
Takip et
Berat Albayrak’a Bütçe Görüşmelerinden El Çektirildi İddiası!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İYİ Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, TBMM’de yaptığı basın toplantısında, 2019 bütçesinin gerçekleşmeleri ve 2020 bütçesi ile alakalı açıklamalar yaptı.

“CUMHURİYET TARİHİNİN EN KÖTÜ BÜTÇESİDİR”

Hükumetin politikalarını eleştiren Tatlıoğlu, “2019 bütçesi hedefleri, sonuçları bakımından Cumhuriyet tarihinin en başarısız bütçesi olduğunu görüyoruz. Bu derece başarısız bütçe çok az görülmüştür.” dedi.

“BERAT ALBAYRAK’A EL ÇEKTİRİLDİ”

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın TBMM’deki bütçe görüşmelerinden el çektirildiğini iddia eden Tatlıoğlu bu süreci, Albayrak’ın yerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yaptığını, hükumetin bu kararını doğru gördüğünü söyledi.

“YETERSİZLİĞİN AÇIK GÖSTERGESİDİR”

Albayrak’ın, “Türkiye ekonomisi kötüye gidiyor diyenler teröristtir.” dediğini söyleyen Tatlıoğlu, “Bu açıklamayı şiddetle kınıyor ve reddediyoruz. Bütçenin hedef ve sonuçları ortada iken böyle bir açıklamayı yapmak bizzat yetersizliğin kanıtıdır. 2019 senesi için büyüme hedefi 2,3 olarak ilan edilmişti fakat gerçekleşen sıfıra yakın bir rakam. Bu veri yetersizliğin açık göstergesidir.” diye konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.