Berat Albayrak yeniden göreve geliyor iddiası!

Basın Mensubu Barış Yarkadaş, Berat Albayrak’la alakalı mühim iddialar gündeme taşıdı. AK Parti kulislerinden aldığı bilgileri aktaran Yarkadaş, Albayrak’ın kabinede ya da Beştepe’de bir göreve getirilebileceğini iddia etti. Yarkadaş, “Bir AK Partili ‘Bir sabah Berat Albayrak’ı Enerji Bakanlığı’nda tekrardan görebilirsiniz’ şeklinde konuştu” ifadelerini kullandı.
Takip et
Berat Albayrak yeniden göreve geliyor iddiası!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Geçtiğimiz günlerde partisinin il kongresine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’lilerin, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak‘la alakalı söylediklerine tepki göstererek Albayrak’a sahip çıktı. Bu vaziyet Albayrak’ın partide ya da kabinede yeni bir görev alabileceği iddialarını da beraberinde getirdi.

YARKADAŞ, KULİS BİLGİLERİNİ PAYLAŞTI

KRT TV’de Gürkan Hacır’ın sunduğu ‘Şuandaki Zaman’ programının konuğu olan basın mensubu Barış Yarkadaş, konuyla alakalı olarak AK Parti kaynaklarından aldığını öne sürdüğü kulis bilgilerini paylaştı.

ERDOĞAN İLE ALBAYRAK ARASINDAKİ İLİŞKİYİ SORMUŞ

Berat Albayrak’ın İstanbul Kandilli’de ofis tutuğunu ve yurt dışından gelen yabancı firmalara yatırım danışmalığı yapmayı planladığını söyleyen Yarkadaş, Bugün konuştuğum AK Partililere ‘Berat Albayrak’ın Sayın Erdoğan’la ilişkisi ne düzeyde? Dışlandı mı, ilişkileri devam ediyor mu?’ diyerek sordum” şeklinde konuştu.

“KABİNEDE, BEŞTEPE’DE YA DA PARTİDE GÖREBİLİRSİNİZ”

Açıklamalarına devam eden Yarkadaş, “Berat Albayrak, Sayın Erdoğan’ın ailesinin parçasıdır. İlişkisinin bitmesi de mümkün değildir. Hatta Berat Albayrak’ı mart ayında yapılacak olan büyük kongreden sonra ya kabinede ya Beştepe’de ya da partide mühim bir görevde görebilirsiniz” dediler” ifadesine yer verdi.

“BERAT ALBAYRAK’IN İSMİ ÇOK DİLE GETİRİLİYOR”

AK Parti’nin mart ayının sonunda yapacağı büyük kongreye dikkat çeken Yarkadaş,”Bir kaç ay önce söylemiştim Erdoğan bu kongrede, partili cumhurbaşkanlığı tartışmasından çıkmak için yerini daha ılımlı bir isme bırakmayı düşünebilir. Bu Numan Kurtulmuş olabilir, Binali Yıldırım olabilir. Süleyman Soylu’nun da ismi belirtiliyor ama ona olasılık vermiyorum. Berat Albayrak’ın ismi de çok dile getiriliyor ama onu da çok mümkün görmüyorum” şeklinde konuştu.

“KURTULMUŞ ŞU ANDA SAHAYA İNDİ”

Yarkadaş açıklamasının devamında, “Eğer Sayın Erdoğan, AK Parti Genel Başkanlığı’ndan dışarı çıkıp yalnızca Cumhurbaşkanlığı şapkasıyla siyaset yapmayı düşünürse bu kişi Numan Kurtulmuş olabilir.Çünkü Numan Kurtulmuş şu anda sahaya indi” dedi.

“BİR SABAH KALKIP ALBAYRAK’I ENERJİ BAKANLIĞI‘NDA YENİDEN GÖREBİLİRSİNİZ”

Berat Albayrak’a kongrede bir görev verilebileceğini savunan Yarkadaş, “Bir genel başkan yardımcılığı olabilir.Bugün konuştuğum bir AK Partili ‘Bir sabah kalkıp Berat Albayrak’ı Enerji Bakanlığı‘nda tekrardan görebilirsiniz’ şeklinde konuştu. Niye? Çünkü mart ayındaki kongreden sonra AK Parti’de bir revizyon olacak en az 5 bakan, bakanlık görevinden alınacak” ifadelerine yer verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.