Berat Albayrak 179 gün sonra ilk kez ortaya çıktı!

Kasım ayından bu yana medyaya görüntü vermeyen eski Hazine ve Maliye Bakanı BeratAlbayrak, bugün Çamlıca Camisi’nde cuma namazında ortaya çıktı.
Takip et
Berat Albayrak 179 gün sonra ilk kez ortaya çıktı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sosyal medya hesabı Instagram’dan istifa ederek uzun bir süre görüntü vermeyen eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 179 gün sonra ortaya çıktı. Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı olan Berat Albayrak, bugün Çamlıca camiinde Cuma namazı kılarken görüntü verdi. Albayrak, Çamlıca Camisinde cuma namazı kıldı. Albayrak’ın camiden fotoğrafı sosyal medyaya düştü.

Albayrak aylar önce yaptığı paylaşımında “Yaklaşık 5 yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam etmeme kararı aldım” ifadelerini kullanmıştı.

Berat Albayrak 179 gün sonra ilk kez ortaya çıktı!

27 saat sonra açıklama gelmişti
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yaklaşık 27 saat sonra açıklama gelmişti. Yapılan açıklama şu şekildeydi;

* Türkiye’nin Cumhuriyet tarihindeki en büyük yönetim reformu olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçişin ardından Sayın Cumhurbaşkanımız kabinesini kurarak milletimizin takdirine sunmuştur.

* Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabinede yer verilen bakanlarımız, 10 Temmuz 2018 tarihinde Meclis’te yemin ederek resmen görevlerine başlamışlardır.

* Daha önceki hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yapan İstanbul Milletvekili Berat Albayrak, Cumhuriyetimizin 66’ncı Hükümeti olan bu kabinede Hazine ve Maliye Bakanı olarak yer almıştır.

* Bölgesel ve küresel siyasi krizlere ilave olarak koronavirüs salgını sebebiyle gelişmiş devletlerin dahi ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadığı bir dönemde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın gayretleriyle ülkemiz, bu kritik süreçte olabilecek en az hasarla yoluna devam etmiş, sayın bakanımızın başarıları sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmiştir.

* Bilindiği gibi 8 Kasım 2020 Pazar akşamı, Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak, sosyal medya hesaplarından birinde sağlık nedenleriyle görevden affını isteyen bir açıklama yayınlamıştır.

* Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonunda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevden af talebi kabul edilmiştir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.