Benzin’e İndirim Geliyor

Uluslararası piyasalarda yaşanan benzinin ton fiyatındaki gerileme ile birlikte doların düşüşe geçmesi, yeni haftada benzinin litre fiyatında 15 kuruş düşüş yaşanmasına neden olacak. İndirimin hafta başında pompalara yansıması bekleniyor.

Ülkemizde son dönemlerde sürekli artış gösteren benzin fiyatları bu hafta itibariyle düşüş yaşayacak. Benzinin uluslararası piyasada ton fiyatının 575 dolardan 550 dolara gerilemesi nedeniyle yaşanacak olan bu düşüş ülkemizdeki benzin fiyatlarını da etkileyecek.


ton fiyatında yaşanacak 25 dolarlık gerilemenin ülkemizdeki benzin fiyatlarına litre başında 15 kuruş indirim getirmesi bekleniyor. İndirimin hafta başından itibaren uygulamaya geçeceği düşünülürken, deposunu indirimli fiyatlarla doldurmak isteyen vatandaşlar hafta başını beklemeye başladı.

DOLAR KURUNDAKİ DÜŞÜŞ DE İNDİRİMİ ETKİLEYECEK

Dolar kurunun 5.85’ten 5.70’e gerilemesi benzinin pompadaki fiyatını etkileyecek bir diğer unsur. Dolar kurunda yaşanan son 2 yıllık yükseliş ile beraber artan benzin fiyatları uzun zaman sonra indirime girmiş olacak. Ortalama 50 litrelik deposu olan bir aracın bu indirim sonrası toplamda 7,5 lira kar etmesi bekleniyor.

Pazartesi günü tüm yurtta indirimli fiyatların uygulanmaya başlayacağı tahmin ediliyor.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı