adplus-dvertising

Benzin istasyonunun büfesinde yangın: Facianın eşiğinden dönüldü

Kocaeli’de benzin istasyonunun büfesinde elektrik kontağından çıktığı ileri sürülen yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü.
Takip et
Benzin istasyonunun büfesinde yangın: Facianın eşiğinden dönüldü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yangın, İzmit ilçesi Sanayi Mahallesi Ömer Türkçakal Bulvarı üstündeki bir benzin istasyonunun büfesinde yaşandı. İddiaya göre, yangın elektrik kontağından kaynaklandı. Kokuyu alan ve kızının uyarısıyla bakıp yangını gören istasyon çalışanı Yakup Sağlam, 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbar verdi. İhbar üstüne itfaiye ve polis ekipleri yangın yerine sevk edildi. Kısa sürede adrese ulaşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ekipleri, yangını söndürdü.

Benzin istasyonunun büfesinde yangın: Facianın eşiğinden dönüldü

“Tüpün hortumuna kadar gelip ucunda durdu, verilmiş sadakamızmış”

Olayı anlatan istasyonun çalışanı Yakup Sağlam, “Bir koku hissettik. Küçük kızım gelip ‘Baba dışarıda duman var’ şeklinde konuştu. Baktık ki yangın başlamış. Sanırım elektrik kontağından, dolaplardan ötürü olmuş. Hemen itfaiyeyi aradık. Sağ olsunlar onların da gelmeleri 1,5 dakika bile sürmedi. Onlar gelmeden, kapıları kırdık, tüplerle müdahale ettik. Sonra etrafa sıçramadan, itfaiye soğutma çalışması yaptı. Şuanda de hasar tespitini yapıyorlar. Dışarıda bir adet tüp var. Yangın, tüpün hortumuna kadar gelip ucunda durmuş. Bu da verilmiş sadakamızmış” sözlerini kaydetti.

Polis ekipleri, yangınla alakalı inceleme başlattı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.