adplus-dvertising

Benzin fiyatlarına yeni zam bekleniyor! 18 Mayıs 2022

Son dakika: Akaryakıt fiyatlarına ilişkin son dakika gelişmeleri vatandaşlar tarafından araştırılırken benzin fiyatlarına zam geleceği ileri sürüldü. Benzine 19 Mayıs 2022 Perşembe günün itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 3 kuruş zam bekleniyor. Buna göre İstanbul’da benzinin litre fiyatı 24 liraya yaklaştı. İşte son dakika benzine zam haberinin ayrıntıları…
Takip et
Benzin fiyatlarına yeni zam bekleniyor! 18 Mayıs 2022
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son dakika: Akaryakıt fiyatları üstünde doğrudan etkisi olan Brent petrolün piyasadaki vaziyeti ve dolar kurundaki yükseliş sonrası benzin fiyatlarına yeni zam geliyor. Benzine 19 Mayıs 2022 Perşembe günün itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 3 kuruş zam bekleniyor. Artış pompa fiyatlarına yansıyacak. Motorinde ise fiyat değişikliği beklenmiyor.

Benzin fiyatlarına yeni zam bekleniyor! 18 Mayıs 2022

SON DAKİKA: AKARYAKIT FİYATLARINDA SON VAZIYET

İstanbul’da motorin litre fiyatı 22 lira 3 kuruştan satılıyor.

Benzinin litresi ise yaklaşık 22 lira 82 kuruştan satılıyor.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma neticesinde dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti sebebiyle firmalar ve şehirlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Benzin fiyatlarına yeni zam bekleniyor! 18 Mayıs 2022

EPGİS İNDİRİM VE ZAMMI HALA DUYURMUYOR

EPDK’nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının sonrasında sendika, dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.