adplus-dvertising

‘Ben sana yarım taktım, sen niye bana çeyrek taktın?’ kavgası cinayetle bitti

Kocaeli’de iki aile arasında çıkan kavgada silahla vurularak yaşamını yitiren kadının kuzeni, “Kavga takı yüzünden çıktı. Bir aile, öbür ailenin düğününde yarım altın takmış. Sonra düğün olduğunda gruplardan biri, öbür aileye çeyrek altın takmış. ‘Ben sana yarım taktım, sen niye bana çeyrek taktın?’ diyerek arbede meydana gelmiş” şeklinde konuştu.
Takip et
‘Ben sana yarım taktım, sen niye bana çeyrek taktın?’ kavgası cinayetle bitti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, dün akşam saat 20.00 sıralarında Körfez ilçesi Esentepe Mahallesi Yaşar Doğu Caddesi’nde yaşandı. İddiaya göre, geçen hafta iki aile arasında Kandıra’daki bir düğünde takı meselesi nedeniyle münakaşa meydana geldi.

İki grup arasındaki gerginlik, daha sonra husumete dönüştü. Gruplar arasındaki husumetin büyümesi üstüne T.Ö. ve T.D. isimli iki kuzen, dün akşam saatlerde karşı tarafın yaşadığı eve geldi. Gruplar arasında çıkan silahlı kavgada 3 kişi yaralandı. T.Ö. ve T.D.’nin her ikisi de yaralanırken, öbür aileden de Gülten Şencan yaralandı. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan 42 yaşındaki Gülten Şencan, bütün çabalara karşın hayatını kaybetti. Öbür 2 yaralının da tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

“Kavga takı yüzünden çıktı”

Gülten Şencan’ın kuzeni Körfez Romanlar Dernek Başkanı Bayram Denizci, “Kavga takı yüzünden çıktı. Bir aile, öbür ailenin düğününde yarım altın takmış. Sonra düğün olduğunda gruplardan biri, öbür aileye çeyrek altın takmış. ‘Ben sana yarım taktım, sen niye bana çeyrek taktın?’ diyerek arbede meydana gelmiş. Biz düğün esnasında tarafları evlerine yollamıştık. Sonradan biri diğerini aramış, ‘Sen neredesin? Hesaplaşalım’ demiş. Evin önünde birbirleriyle münakaşaya başlamışlar. Silah çıkarıyorlar, teyzemin kızı arada kalıyor. Kimin tarafından geldiği belli olmayan kurşunla vefat ediyor” şeklinde konuştu.

Aşırı alkol kullanımının da kavganın nedenleri arasında yer aldığını belirten Denizci, “Bunun nedeni gene alkole dayanır. Türkiye genelinde bizim toplumsal bir sıkıntımız var. Roman kardeşlerimiz hafta sonları fazla alkol alıyor. Alkol nedeniyle gençlerimiz zehirleniyor. Bu Şekilde şeylerin yaşanmaması ismine toplumumuzdan istirhamımız, Allah rızası için alkolden uzak duralım. Biraz daha kendimize çeki düzen verelim. Örneğin düğünlerimiz 2 gün, 3 gün oluyor bunu 1 güne düşürelim. Bizim Roman düğünlerimiz 2-3 gün sürmesin. Vatandaşlarımız aşırı alkol alıyor ve sonu acı oluyor” diyerek konuştu.

Olayla alakalı soruşturma sürüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.