“Ben FETÖ’cüyüm, Uçağı Patlatacağım” Diyen Kadının Oğlu Tanıdık Çıktı

İstanbul'dan Kıbrıs'a giden uçakta olay çıkarıp "Ben FETÖ'cüyüm ve uçağı patlatacağım" diyen kadının oğlunun, ekim ayında uyuşturucu satışı yaparken yakalanan polis olduğu ortaya çıktı.

18 Aralık sabahı saat 06.45’te Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Kıbrıs’a gitmek için hazırlık yapan uçakta, yolcu olarak bulunan Nikar D. “Ben FETÖ’cüyüm ve uçağı patlatacağım. Hapishaneler doldu. Üç evlat büyüttüm. Biri Amerika’da, biri Kıbrıs’ta biri de Vatan Emniyet’te” diyerek bağırdı. Kadın yolcu uçaktan indirilerek, uçakta bomba araması yapıldı. Aramaların neticesinde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmayınca uçak rötarlı olarak hareket etti.

Nikar D. gözaltına alınırken, uçaktaki o dakikalar cep telefonu kameralarına an be an yansıdı.

BOMBA DEDİĞİNİ HATIRLAYAMADI

Nikar D. emniyetteki işlemlerinin sonrasında aynı gün soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi. Savcıya verdiği ifadede, Kıbrıs’ta üniversite okuyan oğlunun yanına gitmek için uçağa bindiğini belirten Nikar D., “Merdivenden uçağa adım atar atmaz sıkıştım. Bağırsaklarımda gaz sıkışması yaşandı. Koltuğuma oturdum, sağımda ve solumda erkekler vardı. Midem de bulandı. Lavaboya gitmem gerektiğini, çok sıkıştığımı görevlilere söyledim” şeklinde konuştu. Nikar. D., “Ancak görevliler uçağın pistte hareket etmeye başladığını, biraz sonra uçuşa geçeceğini belirterek kalkmama izin vermediler. Tam o esnada arka tarafta kadınların benimle alakalı, ‘şu kadına bakın, FETÖ’cü gibi, ne diyerek seni uçağa alıyorlar’ gibi sözlerini işittim. O sözleri işitince iyice sinirlendim. Rahatsızlığımın da etkisiyle kendimden geçmişim. Bombadan bahsettiğimi hatırlamıyorum fakat patlayıcı manasında söylemedim. Karnım bomba gibi oldu, patlayacağım manasında söyledim” ifadelerini kullandı.

POLİS MEMURU OĞLU TANIDIK ÇIKTI

Nigar D., ‘Hava ulaşım araçlarını kaçırma yahut alıkoyma’ suçundan tutuklanırken, kadının, “Üç evlat büyüttüm. Biri Amerika’da, biri Kıbrıs’ta biri de Vatan Emniyet’te” dediği polis oğlunun kimliğine ulaştı. Annesinin halen görevde olduğunu söylediği polis memuru, geçtiğimiz Ekim ayında İstanbul’da uyuşturucu satışı yaparken meslektaşları tarafından suçüstü yakalanan B.D. çıktı. Polis memuru B.D., telefonla sipariş veren gençlere uyuşturucu getirdiği anda Mobil Park Polisi tarafından gözaltına alınmıştı. B.D.’nin uyuşturucuyu getirdiği sivil araç da emniyet müdürlüğüne ait çıkmıştı.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı