Belgrad Ormanı, babalar gününde çöplüğe döndü!

Babalar günü dolayısıyla Belgrad Ormanı'na gelen ziyaretçi sayısında büyük bir artış gözlemlendi. Gelen ziyaretçiler ormanlık alanda piknik yaptıktan sonra çöplerini kaldırmaya tenezzül etmediler. Bu durum yeşiller içerisindeki Belgrad Ormanı'nı adeta çöplüğe çevirdi.

İstanbul’un nefes aldıran alanlarından Belgrad Ormanı’nda piknikçilerin geride bıraktığı çöpler, ormanın geleceğini tehdit eden çevre kirliliğe yol açtı.

İstanbul’da normalleşme sürecinde vatandaşlar özellikle hafta sonları piknik alanlarına koştu. Bir de buna geçen hafta sonu Babalar Günü eklenince piknik alanları dolup koştu. O yerlerden biri de en çok tercih edilen yerlerden olan Belgrad Ormanı oldu. Fakat piknikçilerin akın ettiği Belgrad Ormanı’nda bugün ortaya çıkan manzara tepki çekti. Çünkü geriye çöp yığınları kaldı.

Belgrad Ormanı, babalar gününde çöplüğe döndü!

Birçok memeli ve kuş türünün doğal hayat alanı olan Belgrad Ormanı, pikniğe gelen vatandaşların yanlarında getirdikleri yiyecekleri ve plastik atıklarını ormanlık alana bırakması alanda tam manasıyla çevre kirliliğine yol açtı.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı