adplus-dvertising

Belediye yaşlı çifte iftar için getirdiği sıcak yemeği geri aldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan 70 yaşındaki Necati Öztürk, Kdz. Ereğli Belediyesi’nin Ramazan ayında verdiği sıcak yemeğin evine getirildikten sonra geri alınması karşısında büyük şaşkınlık yaşadı. Yaşlı adam ve eşi yemekleri alınınca oruçlarını şekerli su yaparak açtıklarını belirtti.
Takip et
Belediye yaşlı çifte iftar için getirdiği sıcak yemeği geri aldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kdz. Ereğli Belediyesi 3 senedir ilçede ortalama 400 ailenin evine her gün sefer tasları ile üç çeşit sıcak yemek getiriyor. Kdz. Ereğli Belediyesi’nin sıcak yemek getirdiği ailelerden biri de Belen Mahallesi’nde ikamet eden Öztürk ailesiydi. Kendisi gibi 70 yaşında olan ve kemik erimesi, astım, bronşit ve tansiyon gibi rahatsızlıkları bulunan Hatice Öztürk ile 2katlı bir evde yaşayan Necati Öztürk, eşinin rahatsızlığı sebebiyle yemek hazırlayamadığını ifade etti.

Sosyal Yardımlaşma gibi kurumlardan hiçbir biçimde yardım almadığını yalnızca Ramazan aylarında belediyeden sıcak yemek yardımı aldığını dile getiren Öztürk belediyenin kendilerine 3 senedir sıcak yemek verdiğini, bu senede gene 3 gün sıcak yemek geldiğini fakat 3. gün evlerine getirilen yemeğin belediye tarafından geri alındığını belirtti. Bu vaziyete çok üzüldüğünü anlatan Öztürk, belediye yemeği geri alınca yemek yapamadıkları için o akşam orucunu şekerli su yaparak açtığını ifade etti.

Belediye yaşlı çifte iftar için getirdiği sıcak yemeği geri aldı

Öztürk basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Ben Türkiye Taş Kömürü Kurumu’ndan emekliyim. Eşim hasta. İstanbul Sarıyer’de kemik hastanesine gidip geliyoruz. Ben maaşımdan kredi kullandım ve maaşım yetersiz geliyor. Yumurta, tavuk ve civciv satarak geçimimi sağlamaya çalışıyorum. 70 yaşımı bitirdim, 71’den gün aldım. 2 kızımın ikisi de evlendi gitti, iki oğlum İstanbul’da şoförlük yaparak geçinmeye çalışıyor. Evde eşimle beraber yaşıyoruz. Eşim yattığı yerden kalkamıyor. Ayağına bir halı takılsa düşüyor. Biz mağduruz. Öyle anlatıldığı gibi bir lüksümüz yok. Sebep olanlardan Allah razı olsun; ben bu yemeği alıyordum. 2 gün peş peşe geldi. 3. gün yemeği evin dış girişine koymuşlar. Ben de camdan görüp yemeği aldım ve merdiven başına koydum. Arkada bahçeye gittim ve orada biraz takıldık. İftara yarım saat kala tekrar evde yemeğimiz var nasıl olsa diyerek geldik. Bizim koyduğumuz yerde yemek kapları yok. Komşular mı aldı diyerek düşünürken 1 gün sonra bir arkadaşıma vaziyeti anlattım. O da belediyeyi arayıp alakalı kişiye sormuş. Beni birisi ‘Emekli, üstünde daire var, şu şekilde lüks yaşıyor, bu şekilde parası, malı var’ demiş. Benim yemeğimi kestikleri gibi tam iftar açacak zaman yemeği alıp gitmişler. Biz öylelikle öğrendik belediyenin aldığını” diyerek konuştu.

Belediye yaşlı çifte iftar için getirdiği sıcak yemeği geri aldı

Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı sevdiğini ve senelerdir onun için mücadele ettiğini aktaran Öztürk, sıcak yemeğinin kesilmesine bir mana veremediğini ve çok üzüldüğünü belirtti. Öztürk öte yandan, söylendiği gibi varlıklı bir olsa belediyenin yemeği yerine lokantalara gidip yemek yiyebileceğini söyledi.

70 yaşındaki Hatice Öztürk de kemik erimesi, astım hastası olduğunu ve ayakta duramadığı gibi merdivenlerden de zor inip çıkabildiğini söyleyerek, mutfakta durup yemek yapmaya gücünün yetmediğini anlattı. Sıcak yemek geldiğinde şükredip çok sevindiğini ve gönderenlere hep dua ettiğini söyleyen Hatice Öztürk, şuanda büyük güçlükle yapabildiği kadar yemek hazırlamaya çalıştığını belirtti.

Kdz. Ereğli Belediyesi yetkilileri ise Öztürk ailesinin yemeğinin üzerlerine kayıtlı ev ve daire olduğu için kesildiğini ifade etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.