Belediye Geleceğin Basketbolcularını Ücretsiz Eğitiyor!

Kocaeli'de, tamamen ücretsiz olan yaz spor okullarına ilgi her geçen gün artıyor. Uzman hocalar eşliğinde çalışan çocukların sayısı 350'yi geçti.

Okulların kapanması ile birlikte birçok çocuk tatilin keyfini çıkarmaya başlarken 3 aylık dönemi spor yaparak değerlendirenler de var. Kocaeli Belediyesi örnek bir uygulamaya imza atan, şehrin birçok noktasındaki spor tesislerinde ücretsiz yaz okulu başlattı.


Salonlara akın eden miniklerin en yoğun ilgi gösterdiği alan ise basketbol oldu. 3 aylık programa şimdiden 350 çocuk başvurdu ve eğitim almaya başladı. Son model salonlarda, nezih bir ortamda ve profesyonel eğitmenler eşliğinde spor yapan çocuklar eğlenceli anlar da yaşıyor. Veliler ise çocuklarına bu imkanı sağlayan belediyeye teşekkür etti. Çocuklarının fiziksel ve zihinsel olarak geliştiğini belirten aileler durumdan memnun.

TALEP ARTARSA TEDBİRLER HAZIR

Hizmetleri ile geleceğin basketbolcularını yetiştirdiklerini söyleyen belediye yetkilileri ise yoğun ilgiden bir hayli memnun. Spor okulları ile çocukların kötü alışkanlıklar yerine sporu tercih ettiklerini belirten belediye çalışanları, talebin artması durumunda bunu karşılayacak personel ve tesis imkanlarına sahip olduklarını ifade etti. Yetkililer, yüzme ve voleybol alanlarına da yoğun ilgi gösterildiği ve bu alanlarla ilgili kapsamlı çalışmaların da başladığını aktardı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı