Belarus ve Polonya arasındaki göçmen krizi büyüyor Rusya’da olaya dahil oldu!

Belarus ve Polonya arasındaki göçmen krizi giderek tırmanıyor. Rusya’nın da olaya müdahil olmasının sonrasında Belarus sınır muhafızlarının, göçmenlerin geçişini kolaylaştırmak için Polonya askerlerinin gözüne özel lazerler tuttuğu anların görüntüleri gün yüzüne çıktı. Göçmenler, Polonya üstünden Avrupa’ya gitmek istiyor fakat Polonya bu vaziyete izin vermiyor.
Takip et
Belarus ve Polonya arasındaki göçmen krizi büyüyor Rusya’da olaya dahil oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Belarus ve Polonya arasındaki göçmen krizi giderek içinden çıkılamaz bir hal alıyor. Rusya’nın sınıra asker göndermesi ve Belarus’la beraber tatbikata başlamasının sonrasında göçmen tehdidine karşı İngiltere de devreye girdi. Ancak Belarus tarafı, göçmenlerin Polonya’ya geçmesi için her türlü yolu deniliyor.

ASKERLERİN GÖZÜNE LAZER TUTTULAR

İki ülkenin sınır bölgesinde meydana gelen enteresan olayda, Belarus sınır muhafızları ellerindeki özel lazerleri Polonya askerlerinin gözüne tutarak göçmenlerin geçişine yardım etti. Lazer sebebiyle gözleri kamaşan Polonya askerleri, uzun süre müdahalede bulunamadı.

AVRUPA’YA GEÇMEK İSTİYORLAR

Birçok yerden Belarus’a girmeyi başaran göçmenler, yeni bir yaşam hayaliyle Polonya üstünden Avrupa’ya geçmek istiyor. Fakat hem kendi ülkelerinden göçmen kalmasından korkan hem de Avrupa’nın baskının hisseden Polonya, bu vaziyete taviz vermiyor.

SURİYELİ GENCE AİT CESET BULUNDU

Bütün bu gelişmelerin meydana geldiği bölgeden dikkat çeken haberler de gelmeye devam ediyor. Son olarak Polonya polisi tarafından yapılan açıklamada, Belarus sınırında Wolka Terechowska köyü yakınlarındaki ormanda Suriyeli genç bir adamın cansız bedeninin bulunduğu duyuruldu. Olay yerinde yapılan ilk araştırmalarda genç adamın ölüm sebebinin tespit edilemediği aktarıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.