adplus-dvertising

Bekir Bozdağ: Tweet attı diye soruşturma açılan tek Allah’ın kulu yok!

ADALET Bakanı Bekir Bozdağ’dan enteresan açıklama… CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun seneler önce attığı tweetler sebebiyle ceza alması hakkında konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Türkiye’de tweet attı diyerek hakkında soruşturma başlatılan bir kişi yok. Tweetin içinde yazandan dolayı soruşturma açılıyor” diyerek konuştu.
Takip et
Bekir Bozdağ: Tweet attı diye soruşturma açılan tek Allah’ın kulu yok!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Adalet Bakanı Bozdağ, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yargılanma süreciyle alakalı “Ben, devam eden yargılamalarla alakalı hiç konuşmadım. Fakat burada bir karar çıktı. Kararlar eleştirilebilir. Kılıçdaroğlu da eleştirilebilir. Ama bunun temiz dille, saygı içinde olması gerekir. Kılıçdaroğlu, ‘Ben mahkemeyi tanımıyorum’ diyor. Türkiye bir hukuk devletiyse, mahkemeler bir karar verdiyse, hukuk devletini dilinden düşürmeyen kişinin, ‘Kararı beğenmedim. Ben karşıyım ama ortada mahkeme kararı vardır. Elbette gereği yapılacaktır’ demesi icap eder. Bu yasalara uymamaktır. Yasalara uymamaya tahrik suçtur” şeklinde konuştu.

Bekir Bozdağ: Tweet attı diye soruşturma açılan tek Allah’ın kulu yok!

Tweet attı diyerek soruşturma açılan bir Allah’ın kulu yok!
Sözlerinin devamında Kaftancıoğlu’nun aldığı ceza hakkında Bozdağ, “Türkiye’de tweet attı diyerek hakkında soruşturma başlatılan bir Allah’ın kulu yok. Tweetin içinde yazandan dolayı soruşturma açılıyor” şeklinde konuştu. Bozdağ, şu şekilde devam etti:

Cumhurbaşkanı’nın annesine küfrediliyorsa…
“Sayın Cumhurbaşkanı ve annesine küfrü ifade özgürlüğü olarak görüyorsa, Kılıçdaroğlu mitingde çıkıp tekrar etseydi. Hakaret yalnızca Türkiye’de değil, dünyanın her yerinde suçtur. Küfrediyor, hakaret ediyor, ifade hürriyeti diyor. Sayın Kılıçdaroğlu’nun kendine karşı açtığı hakaretlerle alakalı kaç adet açtığı dava var, bilmiyoruz. Sayın Akşener’in kaç adet şikayetçi olduğu kişi var, ne kadar tazminat var? Kaftancıoğlu için de geçerli. O zaman bunların kendileri hakkında belirtilen hiçbir söz hakkında şikayetçi olmaması gerekir.”

Bekir Bozdağ: Tweet attı diye soruşturma açılan tek Allah’ın kulu yok!

Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş üstünden…
Türkiye’nin hukuk devleti olmadığı yönündeki tespitler hakkında da konuşan Bozdağ, Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş gibi cezaevindeki adlara gönderme yaparak, “Yalnızca bir, iki isim üstünden hem Avrupa Konseyi hem Türkiye içinde hükümler veriliyor. Türkiye’de cezaevinde o kadar kişi var, onlar üstünden bu iddialar dile getirilmiyor. İki, üç kişi üstünden Türkiye’deki hukuk sistemini kimse sorgulayamaz, buradan da adil bir neticeye varamaz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.