Bekçiyi bıçaklayan yabancı uyruklu gaspçıdan karakolda pişkin ifade!

Aksaray’da bir vatandaşı gasp etmek isterken bekçiyi gören yabancı uyruklu genç önce gasp etmek istediği vatandaşı darp edip sonra da olaya müdahale eden bekçiyi bıçaklayarak yaraladı. Basın Mensuplarının “Neden yaptın” sorusuna ise gülerek, “Yanlışlıkla oldu, çek abi hatıra kalır” diyerek yanıt verdi.
Takip et
Bekçiyi bıçaklayan yabancı uyruklu gaspçıdan karakolda pişkin ifade!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, Kılıçaslan Mahallesi Bediüzzaman Caddesi üstünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Habib Ghorbanı (16) adlı yabancı uyruklu şahıs cadde üstünde yaya olarak giden Emre Can K. (20) adlı genci durdurarak para istedi.

GASP ETMEK İSTEDİĞİ GENCİ DARBETTİ

Gencin parası olmadığını söylemesi üstüne cebindeki bıçağı çıkartarak genci “Bıçaklarım” diyerek tehdit eden Habib Ghorbanı genci darp etti. Bu esnada devriye gezen mahalle bekçileri olayı fark ederek şahısların yanına gitti.

BIÇAKLA BEKÇİLERE SALDIRDI

Bekçilerin geldiğini fark eden Habib Ghorbanı elindeki bıçakla bekçilere saldırdı. Saldırı sırasında şahsı etkisiz hale getirmek isteyen mahalle bekçisi Süleyman Bozkuş (28) elinden aldığı bıçak darbesiyle yaralandı.

Öbür bekçi ve anons üstüne olay yerine kısa zamanda intikal eden polis ekipleri şahsı etkisiz hale getirerek yakaladı. Haber verilmesi üstüne olay yerine gelen 112 Acil Yardım ekipleri yaralı bekçiye ilk müdahaleyi olay yerinde ambulans içinde yaptı. Sonrasında bekçi ambulansla Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine kaldırılırken elinde oluşan derin bıçak yarasına dikiş atıldığı ve hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

GÜLEREK, “YANLIŞLIKLA OLDU, ÇEK HATIRA KALIR” DEDİ

İlk olarak Aksaray Polis Merkezi Amirliğine götürülen yabancı uyruklu Habib Ghorbanı daha sonra sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine getirildi. Burada polis ekiplerince acile alınan Habib Ghorbanı basın mensuplarının neden bıçakladın sorusuna gülerek, “Yanlışlıkla oldu. Çek abi, hatıra kalır” diyerek umursamazca yanıt verdi. Sağlık kontrolünde geçirilen şüpheli daha sonra ifadesi alınmak üzere Aksaray İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Gasp edilmeye çalışılan Emre Can K. adlı genç ise polis merkezine getirildiği esnada, “Adamlar bizi gasp etmeye çalıştı, bekçiler zor kurtardı. Adamlar bizden para istedi. Sebebi mi var?” şeklinde konuştu.

Olayla alakalı soruşturma açıldı.

Bekçiyi bıçaklayan yabancı uyruklu gaspçıdan karakolda pişkin ifade!

Bekçiyi bıçaklayan yabancı uyruklu gaspçıdan karakolda pişkin ifade!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.